Marketing MIX Plotery DGI od Atrium

Plotery DGI od Atrium

51
0

W czerwcu firma Atrium Centrum Ploterowe zorganizowała w formie pikniku spotkanie, podczas którego zaprezentowano dwie solwentowe drukarki wielkoformatowe DGI.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Goście mieli możliwość zapoznać się z ploterem DGI PolaJet PS-3204D oraz DGI XP-3204T. Są rekomendowane zarówno rozwijającym się drukarniom wielkoformatowym, jak i drukarniom poszukującym kolejnej maszyny do poszerzenia wydajności parku maszynowego. Stosowane atramenty twardo-solwentowe umożliwiają ekonomiczny druk na co składa się niski koszt zadruku i możliwość użycia tanich materiałów.

Pierwszy prezentowany ploter, DGI XP-3204T to najczęściej sprzedawana na świecie drukarka o szerokości zadruku 3.2 metra. Jest to maszyna 4-kolorowa. Jej maksymalna prędkość to 35 m2/h. Prędkość produkcyjna wynosi 20-25 m2/h. Ploter ten drukuje w maksymalnej rozdzielczości 1100 dpi. Wyposażony jest 12 głowic – po 3 głowice na każdy kolor. DGI XP-3204T jest drukarką twardo-solwentową drukującą z roli na rolę o maksymalnym udźwigu 100 kg. Ploter ten posiada również 2 rzędy wentylatorów dosuszających wydruki oraz 2 strefy grzałek (do 45 st. C).h, polimerów oraz metod recepturowania środków chemicznych. Nowa, globalna, skoordynowana organizacja sprzedaży i obsługi połączy lokalną komunikację i serwis ze światową pozycją w zakresie innowacji i technologii. – To globalne podejście pozwoli naszym klientom uzyskiwać produkty i wsparcie techniczne najwyższej jakości niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie znajdują się oni sami, a także ich klienci – podsumowuje John Law, dyrektor zarządzający działu SunJet w firmie Sun Chemical. Nowa marka zadebiutowała na stoisku SunJet podczas Międzynarodowych Targów Technologii AD i Znakowania oraz Sprzętu (7-11 lipca, Szanghaj).

DGI PolaJet to ploter 4 kolorowy wyposażony w podwójną ilość głowic Spectra (2 głowice na każdy kolor), dzięki czemu ploter ten osiąga maksymalna prędkość 120-130 m2/h. Prędkość produkcyjna to ok. 60-80 m2/h. Druk wysoko jakościowy odbywa się w 30-40 m2/h. PolaJet drukuje w rozdzielczości 720 dpi. Szerokość zadruku tego plotera wynosi 3250 mm przy maksymalnej szerokości medium 3300 mm. Ploter wyposażony jest w ciężki system nawoju medium o udźwigu roli do 100 kg. DGI PolaJet PS-3204D posiada zaimplementowaną technologię druku DGI Drop Control Technology, która kontroluje ułożenie poszczególnych kropel atramentu celem zachowania wysokiej jakości druku. PolaJet posiada 4 strefy grzałek (do 50 st. C), lampę oraz 2 rzędy wentylatorów. Taki zestaw umożliwia bardzo szybkie dosuszanie wydruków nawet przy druku w najwyższych, produkcyjnych prędkościach.

Zarówno DGI PS-3204D jak i DGI XP-3204T przeznaczone są do zadruku różnego rodzaju materiałów: bannerów, folii, papierów, itd. Grubość przyjmowanego medium powinna wynosić od 0.2 do 0.6 mm. Głowice w modelu PolaJet i XP umiejscowione są na wysokości 2.5 mm. Plotery pracują w standardowym otoczeniu tj. w temperaturze 20-30 stopni Celsjusza oraz 30-80 procentowej wilgotności powietrza.