Marketing MIX Nowa przestrzeń dla eventów w Warszawie

Nowa przestrzeń dla eventów w Warszawie

0

W Warszawie nie brak przestrzeni, w których można organizować różnego rodzaju wydarzenia kulturalne czy eventy. Jednak, jeżeli chcemy znaleźć coś wyjątkowego i ciekawego to tak naprawdę oferta jest bardzo skromna. Dotyczy to głównie pięknych wnętrz w centrum Warszawy, które mogłyby pomieścić duże grupy gości.

Do tej pory większość ekskluzywnych wydarzeń była organizowana w auli Politechniki Warszawskiej. W zasadzie chcąc zorganizować coś wyjątkowego, z dużym rozmachem, nie było alternatywy. Widząc potrzeby rynku i chcąc zaoferować Warszawie coś więcej aniżeli biurowiec o pięknej architekturze i wnętrzach, Jan Lubomirski-Lanckoroński udostępni części wspólne swojego nowego projektu. Już w październiku zostanie oddany do użytku budynek Ufficio Primo. Ten przepiękny biurowiec, oprócz funkcji biurowej, będzie oferował dwie powierzchnie, które łącznie mogą pomieścić nawet 1500 gości podczas jednego wydarzenia kulturalnego. A sam budynek jest naprawdę wyjątkowy, z ciekawą historią…

Kilkadziesiąt lat wstecz
Od 1952 roku w południowo-zachodniej części Śródmieścia Warszawy na przemian raz żył pełnią, a raz pustoszał ciekawy budynek. Wyszedł on z pracowni wybitnego architekta powojennej Warszawy – Marka Leykama. Jego zamiłowanie do tworzenia budowli na planie koła znalazło odzwierciedlenie w poznańskim „Okrąglaku”, współrealizowanym przez niego Stadionie Dziesięciolecia, ale też właśnie w omawianym atrialnym budynku przyszłego prezydium rządu Bieruta przy ulicy Wspólnej 62. Pierwotnym przeznaczeniem tej pięciopiętrowej budowli miała być siedziba partii. Dwie kondygnacje podziemne zostały przeznaczone na schron przeciwatomowy, na wypadek „ataku imperium” z wiadomego kierunku. Oprócz wzorowanym na wawelskim układzie galeryjnym wewnętrznego atrium, znalazło się tu wiele nawiązań historycznych, takich jak wykorzystanie materiałów ze zburzonych budynków urzędów niemieckich z terenów Śląska, czy wręcz montaż iluminatorów pochodzących z bunkru samego Hitlera. Niedługo jednak przyszło się cieszyć z nowej siedziby Bierutowi, po tym, jak wkrótce po oddaniu budynku zmarł, a przeznaczenie zaczęło zmieniać się wraz z duchem czasu. Przez kino, dyskotekę techno i biura nowego właściciela FSO, aż do dziś, kiedy to trafił on w ręce rodzimych filantropów.

Dziś
Ufficio Primo – nazwane na cześć florenckiej Galerii Uffizzi, do której nawiązywał Leykam już wkrótce stanie się wybitnie prestiżowym obiektem dla przyszłych najemców tego arcyciekawego budynku. Do ich dyspozycji będzie 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz specjalnie przygotowana przestrzeń podziemna składająca się z dwóch kondygnacji, która wykorzystana może być do rozmaitych celów – od konferencji, poprzez koncerty, wystawy i galerie a skończywszy na pokazach mody. Do tego dochodzi patio rozpościerające się od przyziemia przez całą wysokość budynku, zwieńczone majestatycznym sklepieniem, doświetlonym naturalnym światłem. Wszystko to nadaje budynkowi wszechstronne zastosowanie, przez co nie ma ryzyka, iż pozostanie on niedostępnym dla osób z zewnątrz, zimnym biurowcem.

Modne miejsce
Biorąc pod uwagę wszystkie te atuty niewątpliwie Ufficio Primo będzie stanowić bardzo atrakcyjną ofertę dla wszelkiego rodzaju masowych eventów kulturalnych. Sam prezes Jan Lubomirski-Lanckoroński zapowiada, że będzie organizował ciekawe wydarzenia związane ze sztuką i kulturą. Takie miejsce jak budynek na Wspólnej 62 zobowiązuje i możemy mieć pewność, że nieraz o nim usłyszymy.