Nowości Nowy Durst Rho 1000L

Nowy Durst Rho 1000L

0

Firma Durst zaprezentowała nowy, prawdziwie produkcyjny ploter do druku w technologii UV. Jak przystało na tego producenta po raz kolejny otrzymaliśmy bezkompromisowe połączenie jakości druku i produktywności.

Rho 1000L to modyfikacja cenionej i wielokrotnie nagradzanej linii Rho 1000. Ten 7.5-tonowy Durst to maszyna stuprocentowo produkcyjna. Dzięki systemowi druku ciągłego, zadrukowuje ona standardowej wielkości płyty o wymiarach 125 x 80 cm (= 1 metr kwadratowy) z prędkością 380 egzemplarzy na godzinę (380 m2/h). Nowością jest obsługa formatu PDF/VT czy też druku spersonalizowanego VDP (ang. Variable Data Printing). Za tak wysoką wydajnością stoi kilka czynników…

System Continous Board Printing umożliwia druk bez jakichkolwiek przerw związanych z podawaniem kolejnych płyt. Rho 1000L radzi sobie z tym sposób automatyczny – ploter zadrukowuje jedną płytę za drugą – dzięki czemu ponad 99 procent czasu wykorzystywane jest przez proces druku. Wyeliminowany został proces „masking” znany z konkurencyjnych rozwiązań, co skraca do minimum czas potrzebny na rozruch. Drugą istotną zaletą jest możliwość zintegrowania systemu podawania z metodami i systemami druku offsetowego oraz sitodrukowego!

Ploter wyposażony jest w dwa stoły po których materiał „wchodzi” do maszyny i z którego jest „wyrzucany”. Durst Rho 1000L przyjmuje materiały o szerokości do 250 cm i wadze płyty do 50 kg (w wersji Industry do 120 kg). Stoły umożliwiają zastosowanie materiałów o różnej elastyczności i długości. Spektrum zastosowań jest więc bardzo duże, Rho 1000L może zadrukowywać różnego rodzaje tworzywa, pleksi, płyty, kartony a także aluminium czy inne materiały płaskie, także o nieregularnej strukturze o grubości do 4 cm (w wersji Industry do 7 cm). Daje to możliwość realizowania różnego rodzaju zleceń danego klienta.

Opatentowany przez firmę Durst system Quadro Array Technolgy charakteryzuje macierzową budową głowic co pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości bez utraty jakości. Rho 1000L drukuje ze stała rozdzielczością 600 dpi. Jest to rozdzielczość idealna do druku oglądanego z daleka  jak i z bliska. Teksty o rozmiarach zaledwie kilku punktów są ostre i czytelne. Jest to np. ważne w druku na kartonach gdzie często drukuje się opakowania wraz z kodami kreskowymi oraz innymi drobnymi elementami.

Durst Rho 1000L to ploter 4-kolorowy. Obok podstawowych kolorów CMYK drukuje także jasnym cyjanem, jasną magentą, kolorem białym, kolorami spotowymi (np. pomarańcz, fiolet) oraz bezbarwnym lakierem uszlachetniającym wydruki. Istotnym faktem jest to, że żaden z kolorów spoza palety CMYK nie ogranicza prędkości druku plotera.

Ploter tak jak cała linia RHO, drukuje „zielonymi” (ekologicznymi, nie posiadającymi lotnych związków organicznych!) atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu, lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest wysoce odporny na ścieranie i inne czynniki, przez co może być stosowany w aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Każdy z kolorów dostarczany jest w bezzwrotnych 5-litrowych zbiornikach, które uzupełniają 10-litrowe zbiorniki z danym kolorem atramentu.

Ploter Durst Rho 1000L jest skonstruowany do produkcyjnego cyklu pracy 24/7. Z jego możliwości skorzystają duże drukarnie wielkoformatowe, drukarnie offsetowe, sitodrukowe i opakowaniowe, chcące osiągnąć przewagę konkurencyjną, zminimalizować koszty, rozwinąć możliwości produkcyjne a także sprostać rosnącym wymaganiom rynku.

Pamiętajmy, że ploter Durst Rho1000L to idealna maszyna do druku wielotysięcznych nakładów. Miejmy na uwadze też to, że zawsze możemy wydrukować 1 egzemplarz. W obu przypadkach w najwyższej jakości i najniższej cenie.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl