Marketing MIX Wakacyjny roadshow Forda Focusa

Wakacyjny roadshow Forda Focusa

0

Najnowszy projekt dla marki FORD FOCUS, roadshow będący częścią kampanii pod hasłem: „Nie kieruję się stresem”, realizuje zespół Ogilvy Action. Agencja odpowiada za koncept kreatywny kampanii oraz organizację cyklu nadmorskich imprez.

Kampania „Nie kieruję się stresem” ma na celu promocję nowego FORDA FOCUSA, który dzięki innowacyjnym, zaawansowanym technologiom zapewnia maksymalny komfort jazdy i redukuje stres kierowców. Ma także zachęcić osoby prowadzące samochód do odpowiednich zachowań na drodze.

Od 8 lipca br. FORD FOCUS ROADSHOW zagości w wybranych miejscowościach nadmorskich. Na tegorocznej mapie aktywności znalazły się Gdańsk, Jastarnia, Sopot, Jurata, Krynica Morska, Władysławowo, Łeba, Ustka, Mielno, Kołobrzeg, Międzyzdroje i Świnoujście. Spotkania z dealerami Ford Polska oraz interaktywna prezentacja w multimedialnej przyczepie przybliżą uczestnikom nowoczesne technologie Forda Focusa. Goście imprezy mogą wziąć udział w testach manewrowych i interaktywnym konkursie wiedzy o nowych technologiach z atrakcyjnymi nagrodami, obejrzeć najnowszy model FORDA FOCUSA oraz umówić się na jazdy próbne. Dodatkowo osoby odwiedzające imprezę mogą poprzeć ideę akcji „Nie kieruję się stresem” umieszczając na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z hasłem promującym jej przesłanie, a także wyeksponować na swoich samochodach naklejki-magnesy zawierające pozytywne komunikaty do innych kierowców.

– Kampania „Nie kieruję się stresem” odpowiada na społeczne potrzeby, bo przecież wszyscy chcielibyśmy doświadczać jak najmniej nerwowych sytuacji na drodze. Poza tym prezentuje najnowsze rozwiązania  FORDA FOCUSA z ciekawej perspektywy – nie tylko jako nowości technologiczne, ale też zaawansowane rozwiązania redukujące stres kierowcy. Dzięki temu imprezy nadmorskie przyczyniają się do budowania innowacyjnego wizerunki marki Ford, ale też przez działania interaktywne i one-to-one pozwalają na pozyskiwanie bazy danych potencjalnych klientów.– mówi Dorota Gomółka, Dyrektor Zarządzająca Ogilvy Action.

Roadshow jest jednym z głównych elementów kampanii „Nie kieruję się stresem.” W przygotowanie i realizację kampanii zaangażowana jest również agencja Ogilvy PR realizująca działania Public Relations, agencja Eureka, która odpowiada za promocję kampanii w mediach oraz Mindshare, który przygotował aktywności w social media.