Marketing MIX BenQ debiutuje na rynku profesjonalnych monitorów dla grafików

BenQ debiutuje na rynku profesjonalnych monitorów dla grafików

33
0

Firma BenQ, producent monitorów i ekranów do zastosowań Digital Signage poinformował o opracowaniu nowej serii monitortów Pro Graphics przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań graficznych wyposażonych w profesjonalne funkcje kalibracyjne. Monitory spełniają m.in. standardy graficzne G7, Fogra.

Przestrzeń barwna monitorów tej serii jest w 100% zgodna z CMYK oraz w 99% z Adobe RGB. Monitory mają 14-bitową tabelę 3D mapowania kolorów i współczynnik Delta E mniejszy niż 2 oraz oprogramowanie kalibracyjne Palette Master opracowane wspólnie przez BenQ i firmę X-Rite, produkującą urządzenia do kalibracji monitorów.
Nowa seria zaprojektowana została by spełniać najwyższe wymagania grafików, projektantów, fotografów szczególnie w zakresie proofingu koloru w procesie druku.

– X-Rite jest zadowolony ze współpracy z utalentowanym zespołem R&D BenQ przy tworzeniu oprogramowania Pallete Master dającego użytkownikom nowe możliwości kalibracji – powiedział Steve Miller, Market Manager Imaging and Print w X-Rite. – Połączenie X-Rite i1 Pro oraz i1 Display Pro pozwoli użytkownikom nowych monitorów BenQ uprościć proces kalibracji i łatwiej uzyskać stabilną zgodność reprodukcji barw.

– Zgodność kolorów to klucz do proofingu. Uznając kluczowe znaczenie zarządzania procesem zarządzania kolorem, nasz zespół R & D ciężko pracował, aby zidentyfikować i rozwiązać sposoby takiej regulacji barw, by spełnione były najbardziej rygorystyczne normy stosowane w procesie druku produkcyjnego – powiedział Peter Chen, General Manager BenQ Technology Product Center. – Nie było to łatwe zadanie ale śmiało mogę powiedzieć, że seria Pro Graphics wyróżnia się na tle konkurencji.

Pierwszy z serii 24 calowy BenQ PG2401PT (1920×1200) jest rygorystycznie testowany na zgodność standardowych drukarskich tablic testowych z efektami uzyskanymi w procesie produkcyjnym w drukarni tak by zapewnić uzyskanie najwyższą jakość i zgodność reprodukcji kolorów.

Materiał opracowany na podstawie informacji BenQ www.BenQ.pl