Event MIX Pałac Kultury i Nauki członkiem SBE

Pałac Kultury i Nauki członkiem SBE

80
0

Pałac Kultury i Nauki dołączył do grupy lokalizacji eventowych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Branży Eventowej (SBE). PKiN jest już piątym członkiem SBE, który dołączył do stowarzyszenia w tym roku.

Warto pamiętać, że Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, w którym mieści się szereg instytucji kulturalnych, naukowych i oświatowych, to jednocześnie Warszawskie Centrum Kongresowe Pałacu Kultury i Nauki, które jest jednym z największych obiektów kongresowych w Polsce. Sale Pałacu mogą pomieścić łącznie nawet 10 000 gości. Każdego roku odbywa się tu kilkadziesiąt imprez, kongresów i szkoleń.

Pałac dysponuje doskonałą lokalizacją w samym Centrum Stolicy. Usytuowany jest ok. 300 m od dworców kolejowych Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście, 300 m od stacji I i II linii metra oraz jedynie 20 minut drogi od Lotniska Chopina. Okoliczna baza hotelowa oferuje blisko 11 000 miejsc w pokojach od *** do *****.

W PKiN znajduje się ponad 40 sal do wynajęcia o powierzchni od 150 m² do 1200 m², oferujących możliwość dostosowania aranżacji do indywidualnych potrzeb Klientów. Łącznie PKiN oferuje około 10.000 m² powierzchni wystawienniczej, a także tereny na otaczającym Pałac Placu Defilad w sercu miasta. Klienci Pałacu mają możliwość pełnego, profesjonalnego dostosowania sal (obsługa audio-video, ochrona, scenografia, WIFI, projektory, nagłośnienie, kabiny tłumaczeniowe, szatnie etc.) oraz pełne zaplecze biurowo-konferencyjne i gastronomiczne, na które składają się restauracje, kawiarnie i bufety oraz możliwość korzystania z zewnętrznego cateringu. W Pałacu znajduje się także 8 profesjonalnych sal kinowych, 4 teatry, a nawet basenem z wieżą do skoków.

Z tarasu widokowego na XXX piętrze podziwiać można wyjątkową panoramę Warszawy. Przy Pałacu znajduje się też parking dozorowany, oferujący 1300 miejsc dla samochodów i 27 dla autobusów.

– Bardzo cieszymy się z przystąpienia Zarządu Pałacu Kultury i Nauki do Stowarzyszenia Branży Eventowej. SBE jest kolejną organizacją branżową, w której działania się aktywnie zaangażowaliśmy – powiedział Sebastian Wierzbicki, Członek Zarządu ZPKiN sp. z o. o. – Pałac zapewnia w pełni profesjonalną ofertę w zakresie możliwości organizacji imprez wszelkiego rodzaju. W naszych salach od lat regularnie odbywają się największe polskie i międzynarodowe wydarzenia, kongresy i koncerty. Członkostwo w SBE zapewni nam jeszcze lepsze dotarcie do firm z branży eventowej, które są na co dzień naszymi partnerami biznesowymi – dodał Sebastian Wierzbicki.

Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o. o. jest piątą po Intelligent Technologies S. A., Akademii Rekomendacji, Super Power i Eventi.pl firmą, która wstąpiła w 2016 roku w szeregi SBE. W ubiegłym roku do Stowarzyszenia dołączyło 12 firm. Obecnie Stowarzyszenie Branży Eventowej zrzesza 40 podmiotów, wśród których są m. in. agencje eventowe, firmy podwykonawcze oraz lokalizacje eventowe.

Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE) – zrzesza agencje eventowe, podwykonawców eventów oraz lokalizacje. Działa na rzecz popularyzacji i profesjonalizacji polskiego rynku wydarzeń poprzez działania edukacyjne oraz probiznesowe zmierzające do budowania nowej jakości wsparcia dla polskiej branży eventowej. SBE jest inicjatorem oraz współtwórcą Studium Podyplomowego Event Management przy Wydziale Zarządzania UW. Dąży do wypracowania wspólnych dla całej branży standardów działania z klientami i kontrahentami, do umacniania pozycji event marketingu wśród najbardziej docenianych narzędzi marketingowych i biznesowych.

PP