Event MIX Myślisz, że butelki rosną na drzewach? Kompania Piwowarska zaprasza do zwiedzania browarów...

Myślisz, że butelki rosną na drzewach? Kompania Piwowarska zaprasza do zwiedzania browarów w Tychach i Poznaniu

86
0

Górujące nad głowami tankofermentory, rzędy butelek sunących po linii rozlewu czy unoszący się w powietrzu słodki zapach słodu – to wrażenia, które na długo pozostają w pamięci po wizycie w browarze. Tych, którzy jeszcze nigdy nie przekroczyli jego progów, Kompania Piwowarska zachęca do tego swoim nowym filmem. Piwowarzy zapraszają do Tyskich Browarów Książęcych, gdzie piwo warzy się od ponad 400 lat, oraz do Lech Browary Wielkopolski, skąd wywodzi się Lech Pils, ulubione piwo mieszkańców regionu.

Podróżowanie tropem festiwali gastronomicznych, w poszukiwaniu regionalnych specjałów, najlepszych smaków i restauracji, odwiedzanie miejsc powstawania znanych przysmaków to obecnie popularny trend. Nie omija on także browarów – wiele osób chce przekonać się, jak powstaje złocisty trunek, po który sięgają w sklepie lub który zamawiają w pubie. Na własne oczy, a nie tylko w telewizji zobaczyć, jak to jest zrobione.

Piwo prosto z browaru

Z takiej okazji można skorzystać w Tyskich Browarach Książęcych i Lech Browary Wielkopolski, o czym przypomina krótki film promocyjny Kompanii Piwowarskiej udostępniony właśnie na jej kanale na YouTube. Prosta, stylizowana na starą grę komputerową animacja została przygotowana przez agencję 8image. Przedstawia powstawanie piwa w sposób przewrotny i żartobliwy, wręcz nieco mityczny. Czy jest to prawdziwa metoda – można to zweryfikować, odwiedzając wspomniane browary.

[youtube=”EaHLyOhDzAE”]

– Jesteśmy dumni z tego, że Kompania Piwowarska skupia browary o tak długiej tradycji i historii, a tym bardziej, że się nią dzieli. Zwiedzanie browarów to nie tylko wielka frajda, ale także potężna dawka wiedzy i swoiste pielęgnowanie historii i kultury piwa – mówi Klaudyna Polanowska-Skrzypek, kierownik ds. public relations z Kompanii Piwowarskiej. – Jednocześnie mamy szansę pokazać, że warzymy nasze piwa z najwyższą starannością – w czystym browarze, z wysokiej jakości surowców, oszczędnie gospodarując dobrami naturalnymi. Nie mamy nic do ukrycia i zapraszamy wszystkich, aby się o tym sami przekonali podczas wycieczki – dodaje.

TripAdvisor rekomenduje

Warto przypomnieć, że Kompania Piwowarska otworzyła dla zwiedzających swoje browary, jeszcze zanim to było modne. Tyskie Browarium może się poszczycić tytułem pierwszego w Polsce muzeum piwowarstwa. Funkcjonuje już od 2004 roku, przybliżając wszystkim zainteresowanym historię browarnictwa i 400 lat pracy Tyskich Browarów Książęcych. W samym tylko 2015 r. odwiedziły je prawie 33 tysiące osób, zaś od początku istnienia obiektu – ponad 400 tysięcy. Interaktywna ekspozycja zlokalizowana w historycznych murach robi ogromne wrażenie. Tyskie Browarium jest Gwiazdą Szlaku Zabytków Technik i startowało w plebiscycie„7 nowych cudów Polski” organizowanym przez magazyn National Geographic.

Tajniki warzenia chmielowego napoju można odkrywać także w Poznaniu, i to już od 13 lat. Przez ten czas Lech Browary Wielkopolski ugościły ponad 280 tysięcy zwiedzających. Tutejsze centrum wycieczkowe jest o rok starsze od swojego tyskiego odpowiednika, jednak nie uważa się za klasyczne muzeum piwowarstwa. Zamiast na historyczne rekwizyty, stawia na nowoczesność i unikalną możliwość podglądania procesu warzenia piwa, niemal doświadczenia go. Zwiedzanie poznańskiego browaru to od kilku lat obowiązkowy punkt programu takich imprez jak „Poznań za pół ceny” czy „Noc Muzeów”.

Zarówno w Poznaniu, jak i w Tychach można dodatkowo skorzystać z wiedzy cervesario, czyli piwnego eksperta i degustatora. Oba miejsca zbierają znakomite recenzje w serwisie TripAdvisor, skupiającym miłośników podróżowania.

PP