Poligrafia 20-lecie działalności Zakładów Artystycznych ART

20-lecie działalności Zakładów Artystycznych ART

0

Obchodzące 20-lecie działalności Zakłady Artystyczne ART zaprezentują się na targach Poligrafia 2013 w Poznaniu, które odbywać się będą w dniach 21-24 maja. Na stoisku numer 95 w hali 5 będą prezentowane urządzenia z portfolio firmy m.in. systemy JUST Normlicht i GL Optic. Goście targowi będą mogli również uzyskać informacje na temat urządzeń Duplo International, której przedstawicielem są Zakłady Artystyczne ART, a także na temat energooszczędnych i inteligentnych systemów oświetlenia, opartych na technologii LED firmy Siled Sp. z o.o., które znajdują się w ofercie.

Zakłady Artystyczne ART od wielu lat są wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim rozwiązań niemieckiej firmy JUST Normlicht. To światowy lider w produkcji urządzeń do kontroli koloru oraz rozwiązań w zakresie kalibracji i profilowania dla przemysłu graficznego. Od ponad 30 lat dostarcza on na rynki światowe najwyższej jakości standaryzowane oświetlenie oraz sprzęt do efektywnego zarządzania barwą. Z oferowanych przez JUST Normlicht rozwiązań korzystają drukarnie, przygotowalnie DTP, pracownie graficzne i fotograficzne oraz wiele innych firm i osób, które profesjonalnie zajmują się pracą z kolorem.

– Cieszy nas fakt, że również rodzimi drukarze coraz częściej zdają sobie sprawę jak olbrzymie znaczenie w procesie produkcji poligraficznej ma odpowiednie światło. Jest ono niezmiernie istotne przy postrzeganiu kolorów – nieodpowiednie oświetlenie wyraźnie zniekształca barwę i uniemożliwia jej precyzyjną ocenę. Dlatego, podczas profesjonalnej oceny koloru, konieczne jest zapewnienie właściwych warunków oświetleniowych tj. znormalizowanego światła, które pozwoli na trafne oszacowanie barwy wydruku, fotografii, czy innego obiektu. W tym pomocne są – znajdujące się w naszej ofercie od wielu już lat – urządzenia JUST Normlicht – mówi Sławomir Wojtaś, właściciel Zakładów Artystycznych ART.

Wśród promowanych podczas tej imprezy rozwiązań będzie m.in. JUST Normlicht Virtual Proof Station – system elektronicznej kontroli druku wg technologii ISO 3664, Proof Station 20SP – stanowisko kontroli druku oparte o normę ISO 3664:2009, wyposażone w cyfrowy regulator natężenia światła oraz w port USB do zarządzania technologią soft proofingu oraz JUST Normlicht LED Color Viewing Light – nowoczesny system do kontroli kolorów (znajdujący zastosowanie w wielu branżach, nie tylko w poligrafii), bazujący na technologii LED.

Kolejną prezentowaną na stoisku Zakładów Artystycznych ART marką, będącą jednocześnie w ofercie tej firmy, jest GL Optic. Firma ta wyspecjalizowała się w produkcji standaryzowanych systemów oświetleniowych m.in. dla przemysłu poligraficznego, choć oferuje swoje rozwiązania również w wielu innych branżach np. medycznej.

Zakłady Artystyczne ART oferuje również urządzenia drukujące marki Xerox i Oki oraz sprzęt peryferyjny pomocny w procesie druku m.in. urządzenia kalibrujące firmy X-Rite, oprogramowanie Adobe, komputery Apple i Dell, tablety Wacom i monitory Eizo.

www.art.com.pl