Poligrafia ABC/Allied Pressroom Products rozszerza ofertę dla drukarń opakowaniowych

ABC/Allied Pressroom Products rozszerza ofertę dla drukarń opakowaniowych

0

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. poinformowała o rozszerzeniu swojego portfolio środków chemicznych, przeznaczonych dla drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań w technice offsetowej. Jednocześnie zapowiedziała, że już jesienią tego roku jej oferta zostanie wzbogacona o chemię dedykowaną dla firm z segmentu flekso.

– Opakowania to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów branży poligraficznej, odporny przy tym na wszechobecną dekoniunkturę. Z tego też względu postanowiliśmy rozbudować linię naszych produktów, znajdujących zastosowanie w tej części rynku. Wśród nowych i udoskonalonych produktów znajdą się zarówno środki chemiczne wykorzystywane w druku offsetowym, jak też zupełna nowość w naszym przypadku – preparaty stworzone z myślą o technice fleksograficznej – Mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.

Firma ABC Allied/Pressrodom Products specjalizuje się w produkcji zaawansowanych chemikaliów dla drukarń offsetowych, wśród których znajdują się także firmy specjalizujące się w opakowaniach. Z myślą o nich przygotowana została specjalna seria produktów, w skład której wchodzą m.in. bufory o niskiej migracji, pozwalające na bezpośredni kontakt opakowania z żywnością i posiadające certyfikat ISEGA oraz pudry drukarskie z certyfikatami GMO Free oraz niskiego pylenia (wystawianym przez Instytut Intertek). Co istotne, bufory są produkowane w warszawskiej siedzibie ABC Allied/Pressrodom Products Europe, gdzie od kilku miesięcy działa linia wytwórcza, w skład której wchodzi m.in. dedykowany, profesjonalny mieszalnik z możliwością dyspergowania. Wkrótce dołączą do niej urządzenia do konfekcjonowania i pakowania.

W najbliższych tygodniach w ofercie firmy ABC Allied/Pressrodom Products pojawią się również regeneratory o obniżonym poziomie emisji wolnych środków organicznych, a także suszki do farb niezawierające związków kobaltu dla drukarń opakowaniowych bazujących na technice offsetowej.