Poligrafia Agfa Graphics na Festiwalu Druku

Agfa Graphics na Festiwalu Druku

0

Podczas Festiwalu Druku Agfa Graphics na blisko 60-metrowym stoisku, zaprezentuje jeden z najbardziej popularnych i wszechstronnych ploterów wielkoformatowych UV – system :Anapurna M2050. Urządzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, również z Polski, którzy w ostatnich miesiącach zakupili wiele egzemplarzy tego modelu.

O sukcesie plotera :Anapurna M2050 decyduje przede wszystkim atrakcyjna relacja jakości, jaką oferuje do jego wydajności, zarówno przy drukowaniu na materiałach sztywnych jak i giętkich. Urządzenie drukuje z prędkością do 53 m2/h na mediach sztywnych o maksymalnym formacie 2 x 3 m i grubości do 4,5 cm bądź giętkich (w trybie „z roli na rolę”) o maksymalnej szerokości 2,07 m. Ploter umożliwia drukowanie w sześciu kolorach (CMYKLmLy) z dodatkową bielą, znajdującą zastosowanie jako kolor kryjący lub podkładowy. Dzięki temu jest on z powodzeniem wykorzystywany w wielu obszarach rynkowych, zarówno na najbliższym nam rynku poligraficzno-reklamowym, jak też przy wielu nietypowych aplikacjach, możliwych do zastosowania dzięki bezpośredniemu zadrukowywaniu różnych mediów sztywnych takich jak np. pleksi, szkło czy drewno. Można śmiało stwierdzić, że dzięki połączeniu wysokiej wydajności oraz ciekawej opcji w postaci zastosowania dodatkowego koloru białego, system :Anapurna M2050 otworzył zupełnie nowe możliwości choćby dla producentów displejów czy systemów oznaczeń, dla których w równym stopniu liczy się wydajność oraz jakość produkcji.

Udział w Festiwalu Druku wpisuje się w naturalny sposób w strategię Agfa Graphics, związaną z ekspansją firmy na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego i promowaniem rozwiązań firmy wśród przedsiębiorstw i klientów z tego sektora. Impreza ta, organizowana po raz pierwszy, jest kierowana do firm z segmentu kluczowego dla dystrybutorów maszyn – szeroko rozumianego świata reklamy i poligrafii reklamowej. Rola druku wielkoformatowego na rynku reklamy wewnętrznej i zewnętrznej wciąż wzrasta, przede wszystkim za sprawą coraz ciekawszych, wszechstronnych i ekonomicznie opłacalnych rozwiązań, bazujących na technologii UV, które pojawiają się w ofercie dostawców, wśród których jest także Agfa Graphics.

Udział w lokalnych, specjalistycznych wydarzeniach branżowych – a do takich należy Festiwal Druku – ma pomóc firmie  Agfa Graphics w zapoznaniu obecnych i potencjalnych klientów z bogatą ofertą Agfa Graphics w zakresie druku wielkoformatowego.