Poligrafia BLI PRO Awards dla bizhub PRESS C7000

BLI PRO Awards dla bizhub PRESS C7000

0

System produkcyjny bizhub PRESS C7000 Konica Minolta został pierwszym laureatem nowej dorocznej nagrody PRO Awards przyznawanej przez niezależne laboratorium BLI. Urządzenie okazało się najlepsze w kategorii kolorowego, niskonakładowego druku produkcyjnego.  

W trakcie wszechstronnych testów, które trwały trzy dni, bizhub PRESS C7000 został poddany intensywnym próbom. Musiał podołać zadaniu wydrukowania ponad 33 tysięcy dokumentów na dziesięciu różnych nośnikach, zarówno powlekanych, jak i niepowlekanych o gramaturze od 70 do 300 g/m2 i w formacie od A4 do SRA3. Technicy BLI oceniali jakość obrazu na podstawie realizacji nakładu tysiąca egzemplarzy. W trakcie testów badano także możliwości wykańczania dokumentów w linii, łatwość obsługi i integracji z różnymi rozwiązaniami, a także łatwość eksploatacji – uzupełniania papieru, wymiany tonera, odblokowywania urządzenia po zacięciu się papieru itp.

Technicy BLI wysoko ocenili możliwości bizhub PRESS C7000, który jest też pierwszym niskonakładowym systemem produkcyjnym, wyróżnionym prestiżową nagrodą „BLI 5-star” za zgodność kolorystyczną. O przyznaniu PRO Award zadecydowały zaawansowane możliwości unikalnego systemu kontroli jakości obrazu  S.E.A.D. II oraz możliwość obsługi różnorodnych nośników, także materiałów do zastosowań offsetowych. BLI potwierdza również, że system bizhub PRESS C7000 zapewnia stabilność barw, charakteryzuje się dużą wydajnością i prędkością. Podczas testów, w trakcie drukowania 48–stronicowego dokumentu złożonego z okładek o gramaturze 300 g/m2,  bizhub PRESS C7000 okazał się o blisko 40 proc. szybszy od kolejnego testowanego urządzenia. Eksperci BLI zwrócili także uwagę na fakt, że urządzenie jest bardzo solidnie zbudowane, a wszystkie podajniki papieru są metalowe.

– Kolejne wyróżnienie, które otrzymał bizhub PRESS C7000 z rąk ekspertów BLI napawa nas dumą. To dowód uznania dla naszych osiągnięć technologicznych i potwierdzenie wysokiej pozycji Konica Minolta na rynku druku produkcyjnego  – powiedział Adam Bieniewski, Production Printing & Solutions Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.

Testowane urządzenie bizhub PRESS C7000 wyposażone było w kontroler EFI Fiery, moduł zszywający, moduł broszurujący oraz insertujący.