Poligrafia Canon rozszerza linię PIXMA Pro

Canon rozszerza linię PIXMA Pro

0

Firma Canon zaprezentowała dziś dwie drukarki fotograficzne A3+ z serii PIXMA. Nowe modele dedykowane są zaawansowanym użytkownikom oraz wszystkim miłośnikom fotografii, którzy tworzą wydruki w domu czy studiu fotograficznym. Drukarki PIXMA PRO-100 oraz PIXMA PRO-10 oferują system osobnych atramentów oraz łączność Wi-Fi, a wszystko to zamknięte w nowoczesnej i eleganckiej obudowie inspirowanej linią EOS.

Model PIXMA PRO-100 jest następcą drukarki PIXMA Pro9000 MkII. Posiada 8-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych, dzięki któremu można uzyskać doskonałą jakość kolorowych i czarno-białych wydruków w domowym zaciszu. Kolorowe zdjęcie z obramowaniem w formacie A3+ drukowane jest z prędkością ok. 90 sekund na szerokiej gamie różnorodnych podłoży.

Z kolei PIXMA PRO-10 zastępuje model PIXMA Pro9500 MkII. Nowa drukarka wyposażona została w 10-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych z technologią Chroma Optimizer, dzięki któremu drukarka spełnia oczekiwania profesjonalnych fotografów i zaawansowanych amatorów, którzy tworzą wydruki z wykorzystaniem szerokiej gamy nośników. PIXMA PRO-10 oferuje doskonałą prędkość druku, która dla zdjęć czarno-białych i kolorowych w formacie A3+ z obramowaniem wynosi ok. 3 min i 35 sekund.

Dzięki systemowi oddzielnych atramentów do drukarek z serii PIXMA PRO, można we własnym domu lub studiu stworzyć wysokiej jakości wydruki. 8-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych w modelu PIXMA PRO-100 składa się m.in. z trzech tuszów monochromatycznych (czarny, szary oraz jasnoszary) poprawiając jakość oraz prędkość druku czarno-białych zdjęć. Dodatkowo, system Canon ChromaLife100+ rozszerza możliwości w zakresie reprodukcji kolorów i poprawia trwałość wydruków.

Z kolei 10-kolorowy zestaw atramentów, w który została wyposażona drukarka PIXMA PRO-10 został udoskonalony w porównaniu do tego, oferowanego przez model Pro9500 MkII. Obecnie posiada najnowsze atramenty LUCIA i rozbudowany zestaw kolorów. W modelu PIXMA PRO-10, podobnie jak w nagradzanym PIXMA PRO-1, zastosowano Chroma Optimizer. Ten nanoszony w końcowej fazie druku bezbarwny atrament wzmacnia gamę kolorów,  zwiększa gęstość czerni i nadaje równomierny połysk, dzięki czemu zdjęcia mogą być sprzedawane lub prezentowane w przestrzeniach wystawienniczych.

Obie nowe drukarki PIXMA PRO-100 i PRO-10 obsługują nośniki w formacie do A3+. Zostały także wyposażone w nowy ręczny podajnik papieru o stopniowanej charakterystyce umieszczony z tyłu, który ułatwia i przyspiesza obsługę papierów artystycznych o szerokości do 14”. Nowe modele są również kompatybilne z rozszerzoną gamą profili ICC, ułatwiając drukowanie na szerokiej gamie profesjonalnych nośników, tak aby zaspokoić wszystkie artystyczne potrzeby użytkowników. Canon rozszerzył także swoją ofertę papierów, prezentując Photo Paper Pro Luster (LU-101), który idealnie nadaje się do druku zdjęć profesjonalnych i studyjnych. Nowy nośnik charakteryzuje się gładką powierzchnią, gwarantując doskonały wygląd zdjęć prezentowanych w ramach ekspozycji z podświetleniem.