Poligrafia Canon wprowadza kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne

Canon wprowadza kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne

0

Firma Canon rozszerzyła popularną serię imageRUNNER ADVANCE o dwa nowe, kompaktowe, czarno-białe urządzenia wielofunkcyjne. Obecnie użytkownicy biznesowi mają do dyspozycji linię wszechstronnych urządzeń, które zostały zaprojektowane z myślą o zróżnicowanych oczekiwaniach firm w zakresie przetwarzania dokumentów.

Urządzenia A4 imageRUNNER ADVANCE 400i oraz 500i bazują na uznanych  w branży rozwiązaniach w zakresie druku i przetwarzania dokumentów, które dostępne są dla całej serii imageRUNNER ADVANCE. Nowe produkty łączą zaawansowane możliwości z kompaktową konstrukcją, aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy. Oba modele doskonale sprawdzają się w mniejszych firmach, jako główne urządzenie, ale także jako element składowy w ramach większej floty maszyn. Użytkownicy zyskują rozbudowane możliwości w zakresie personalizacji, efektywnego przetwarzania dokumentów, zarządzania i kontroli oraz bezpieczeństwa.

Zaawansowane platformy imageRUNNER ADVANCE MEAP oraz MEAP Web sprawiają, że nowe urządzenia integrują się z szeroką gamą oprogramowania firmy Canon, umożliwiając zaawansowane zarządzanie procesami druku i skanowania. Od prostej personalizacji i wygodnego uwierzytelniania użytkowników do automatyzacji oraz usprawniania przepływu dokumentów, platforma imageRUNNER ADVANCE oferuje szereg rozwiązań, które spełniają potrzeby biznesowe zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm.

Nowe urządzenia imageRUNNER ADVANCE 400i i 500i wspierają również pracę mobilną i bardziej elastyczne podejście do biznesu, pozwalając na drukowanie z dowolnej aplikacji internetowej lub mobilnej obsługującej Google Cloud Print, a także na skanowanie i drukowanie z iPadów, iPhone’ów oraz urządzeń mobilnych z systemem Android. Większym organizacjom platforma uniFLOW oferuje konfigurowalne procesy skanowania, które wykorzystują najlepsze technologie OCR i kompresji, aby zoptymalizować obieg dokumentów zgodnie z potrzebami klienta. Platforma uniFLOW umożliwia też bezpieczne drukowanie z dowolnego urządzenia przenośnego.

Kolorowy, uchylny ekran dotykowy o przekątnej 17,8 cm sprawia, że obsługa urządzenia jest łatwa i szybka. Modele imageRUNNER ADVANCE 400i i 500i oferują wysoką prędkość druku (odpowiednio do 40 i 50 stron na minutę) i maksymalną pojemność papieru z kaset do 2300 arkuszy.

Nowe modele oferują również skalowalne zabezpieczenia, które uwzględniają potrzeby każdej organizacji; od standardowych funkcji m.in. inteligentnego uwierzytelniania użytkowników oraz kontroli funkcjonalnej, do zaawansowanych opcji, takich jak zapobieganie utracie danych (Data Loss Prevention, DLP). Unikatowe rozwiązanie Universal Login Manager (ULM) firmy Canon zapewnia mniejszym organizacjom raportowanie i kontrolę dostępu charakterystyczną dla rozwiązań klasy korporacyjnej — bez użycia serwera. ULM zapewnia pełny wgląd w użycie i koszty z podziałem na użytkowników, a także opcję wprowadzenia ograniczeń w celu zwiększenia stopnia bezpieczeństwa i kontrolowania kosztów. W bardziej wymagających środowiskach można skorzystać ze scentralizowanego zarządzania drukiem za pośrednictwem platformy Canon uniFLOW, która oferuje zaawansowane funkcje, takie jak DLP i routing oparty na regułach.

Podobnie jak reszta urządzeń imageRUNNER ADVANCE, nowe kompaktowe modele mogą być centralnie zarządzane, monitorowane i konfigurowane, co upraszcza zarządzanie flotą i wydłuża czas ciągłej pracy urządzeń. Dostawcy usług mogą zdalnie monitorować i na bieżąco uzupełniać zapasy tonera bez udziału klientów, a zdalne aktualizowanie i diagnozowanie sprawia, że urządzenia są zawsze gotowe do pracy. Wbudowana obsługa standardów branżowych, takich jak Adobe PostScript, gwarantuje ścisłą integrację z istniejącymi środowiskami IT.

Urządzenia imageRUNNER ADVANCE 400i i 500i będą dostępne od 1 maja 2013 roku.