Poligrafia Durst Rho 1030 – bariera 1000 m²/h przekroczona

Durst Rho 1030 – bariera 1000 m²/h przekroczona

0

Inżynierowie firmy Durst ponownie pokonali granicę wydajności ploterów UV. Najnowszy model Rho 1030 drukuje z bezkompromisową jakością i prędkością tysiąca metrów kwadratowych na godzinę.

Mający premierę tej wiosny model Rho 1030 to ploter typu flatbed + roll-to-roll. Wyposażony w pełni automatyczny system podawania i odbioru płyt stanowi przemysłową linię produkcyjną. Jak każdy ploter ze stajni Durst można go skonfigurować na wiele poziomów automatyzacji produkcji.

High-endowe plotery Rho wyposażone są głowice Durst Quadro Array. Najszybszy ploter 1030 posiada na pokładzie aż 30 macierzy głowic,dających w sumie 65.000 dysz w karetce. Taka ilość pozwala drukować z maksymalnymi prędkościami bez utraty jakości. Wielkość kropli umożliwia druk ostrych tekstów o wielkości 4 punktów jak i pełno-kolorowych fotografii.

Atramenty UV Durst pozwalają łączyć się z niemal każdym podłożem. Posiadają wysoki stopień pigmentacji dzięki czemu koszt pokrycia jest niższy niż w konkurencyjnych rozwiązaniach. Atramenty Durst nie posiadają lotnych związków organicznych (ang. VOC-free) i uzyskały prestiżowy certyfikat GreenGuard.

Atutem ploterów Durst jest także magnetyczna szyna karetki. Dzięki siłom magnetycznym karetka porusza się ultra-dokładnie czego efektem jest precyzja druku jak i wysoka prędkość jej ruchu a efektem druku.

Durst Rho 1030 przeznaczony jest zarówno do druku krótkich serii na różnych podłożach, druku spersonalizowanego (ang. Variable Data Printing) zgodnego z PDF/VT jak i długich serii liczonych w tysiącach egzemplarz lub metrów.

W pełni zautomatyzowany podajnik, zdolny obsłużyć 1500 kg płyt na palecie redukuje czas potrzebny na ręczne podawanie płyt do absolutnego minimum przez co ponad 99% czasu przeznaczonego jest na proces druku. Co więcej podajnik jest w stanie układać formatki równolegle, drukując na kilku formatkach jednocześnie!  System automatycznego podawani posiada 2 punktowy system registrów w osiach X i Y przez co grafika na każdą z formatek trafia tam gdzie ma się znaleźć.

Durst Rho 1030 to ponad 7-metrowej szerokości i 5 metrowej długości linia produkcyjna o ciężarze 7500 kg. Maksymalna szerokość zadruku plotera wynosi 250 cm, bez ograniczenia długości. Maksymalna grubość materiału (płyty) to 40 mm (w wersji Industrial – 70 mm) a ciężar pojedynczej formatki może sięgać 50 kg (w wersji Industrial – 120 kg).

Nowy Rho 1030 to drukarka 4-kolorowa CMYK z opcjonalnymi kolorami dodatkowymi: LC i LM oraz PCA (pomarańcz / zieleń, pomarańcz / fiolet). Wcześniej wspomniane atramenty UV cechują się trwałością do 3 lat na warunki atmosferyczne. Sam atrament jest dostarczany w opakowaniach o pojemności 5000 ml i uzupełnia 10 litrowe zbiorniki główne.

Sterowanie ploterem odbywa się za pomocą zintegrowanej stacji Durst Rho Linux napędzanej oprogramowaniem RIP – Caldera RIP Server (GrandRip+). Wyłącznym dystrybutorem ploterów Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.plotery.atrium.com.pl