Poligrafia Reprograf zaprasza do Krakowa na Mimaki Innovation Days

Reprograf zaprasza do Krakowa na Mimaki Innovation Days

0

Już po raz drugi firma Reprograf organizuje imprezę w ramach cyklu Mimaki Innovation Days. Po sukcesie poprzedniej edycji imprezy, którą przypomnijmy zorganizowano w Sosnowcu, tym razem Mimaki Innovation Days odbędzie się 28 sierpnia w Krakowie. Po części teoretycznej odbędą się pokazy druku maszyn Mimaki.

Gwiazdą  imprezy będzie maszyna JV400-130/160 LX  – drukarka lateksowa, korzystająca z nowo opracowanego, przyjaznego środowisku atramentu lateksowego. Najważniejsze zalety tego urządzenia to głowice piezoelektryczne i kolor biały, szczególnie przydatny przy druku na podłożach przezroczystych. JV400-130/160SUV to rewolucyjna drukarka atramentowa łącząca elastyczność druku solwentowego z trwałością atramentu utrwalanego diodami UV. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii otrzymujemy żywe odwzorowanie kolorów, a obrazy posiadają delikatny połysk.

Model UJF-3042HG pozwala drukować na substratach, które nie nadają się do wykorzystania przy modelach konwencjonalnych. Gama dopuszczalnych materiałów już teraz obejmuje plastik, metale i drewno i wciąż się rozszerza, zwiększając możliwości biznesu. Obok dużej trwałości wydruków dzięki zimnemu utrwalaniu diodami LED nowa drukarka jest niezwykle ekologiczna. Jest to kompaktowy desktopowy ploter klasy high-end, bezpośrednio drukujący na wszystkim, co ma grubość nie większą niż 150 mm, wyposażony w dodatkową głowicę w porównaniu z UJF-3042FX, ponadto dodano dwa kanały umożliwiające wykorzystanie sześciu kolorów, w tym atramentu białego i przezroczystego. Wszystko to w efekcie daje wspaniały wydruk o wysokiej rozdzielczości i pięknej kolorystyce, których nie można tak łatwo osiągnąć przy wykorzystaniu palety czterech barw. Co więcej, atrament biały i przezroczysty zwiększają jakość wydruku tworząc na przezroczystych/kolorowych materiałach rodzaj warstwy ochronnej, a także zapewniając im matowe lub połyskujące wykończenie.

Model UJF-3042HG ma również specjalny system cyrkulacji białego tuszu, który zapobiega osadzaniu się pigmentu. Dzięki temu podnosi się wydajność białego tuszu i zmniejszają się jego niepotrzebne straty.
Automatyczny dozownik primera w modelu UJF-3042HG pozwala na automatyczne dozowanie primera Mimaki PR-100 za pośrednictwem systemu atramentowego – nie trzeba już dozować go ręcznie jak dotychczas. Primer zwiększa adhezję i umożliwia wykorzystanie materiałów nie zawsze optymalnie dostosowanych do druku atramentowego, nie zmieniając jednocześnie ich wyglądu. Bieżące dozowanie umożliwia poprawę jakości i większą prędkość druku. Miejscowe nakładanie primera jedynie w punktach, które zostaną zadrukowane atramentem, oznacza, że spada jego zużycie, co pozwala ograniczyć koszty zachowując jednocześnie wysoką jakość.

Oprócz tego Reprograf zaprezentuje też bogate portfolio mediów do druku m.in. nowo wprowadzone na rynek media marki Simply. Specjaliści wskażą jak właściwie dobrać podłoże do konkretnego  wydruku i na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiednich nośników i tuszy. Simply to unikalna kolekcja podłoży do druku solwentowego, które charakteryzuje wysoka jakość w dobrej cenie. W tej wyselekcjonowanej ofercie materiałów do druku znajdują się najbardziej popularne i przetestowane produkty w dużej gamie dostępnych rozmiarów.  Wszystkie z proponowanych podłoży nadają się do wydruków tuszami ecosolwentowymi, solwentowymi i UV.  Należą do nich banery laminowane i powlekane, siatki, folie do podświetleń back-it, tkaniny poliestrowe, folie perforowane OWV i tapety strukturalne. Wszystkie te materiały charakteryzuje gładkie i szlachetne powleczenie, które umożliwia doskonałą jakość wydruku, szczególnie detali widocznych z bliska.

Więcej informacji na www.reprograf.com.pl