Poligrafia Jeszcze szybszy Durst Rho 320R HS

Jeszcze szybszy Durst Rho 320R HS

0

Durst Rho 320R HS (High Speed) to wielkoformatowa, przemysłowa drukarka UV o standardowej szerokości zadruku 3.20 metra. Ponad przeciętna prędkość zadruku sięgająca teraz 140 m2/h czyni z tego urządzenia naprawdę produkcyjną platformę.

Drukujący z roli na rolę Rho 320R to zaprojektowany z perfekcyjna precyzja ploter przeznaczony druku banerów, siatek, plandek, tkanin, folii samoprzylepnych, papierów i wszelkich innych materiałów powlekanych i niepowlekanych.

Nowy Rho 320R HS, podobnie jak wszystkie plotery UV autriacko-włoskiego producenta wyposażony jest technologię Quadro Array. Opatentowana przez firmę Durst macierzowa budowa głowic pozwala na szybki zadruk bez utraty jakości. Urządzenie drukuje w stałej, rzeczywistej rozdzielczości 600 dpi. Jest to wystarczająca rozdzielczość aby uzyskać drobne napisy, ostre krawędzie i detale w grafice wewnętrznej. Głównym jego przeznaczaniem jest jednak reklama zewnętrzna i w tej roli, przy prędkości sięgającej 140 m2/h sprawdza się znakomicie.

Nowa „trzysta-dwudziestka” może zadrukowywać materiały o szerokości do 3.20 metra oraz ciężarze roli do 300 kg. Grubość materiału może wynosić 2 mm a jego długość nie ma ograniczeń. Ploter może drukować także jednocześnie na dwóch rolach 160 cm, z niezależnymi kolejkami druku.

Ważący 4.5 tony Rho 320R HS posiada magnetyczny system prowadzenia karetki, która porusza się dzięki siłom elektromagnetycznym przez co trwałość i precyzja jest o wiele większa niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Elementy konstrukcji, jak np. szyna karetki plotera wykonane są z takiego samego aluminium znanego z konstrukcji lotniczych.

„Zielone” atramenty stosowane w Rho 320R HS nie zawierają lotnych związków organicznych (ang. VOC). Technologia druku UV polega na utwardzaniu atramentu na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu farby, lampy UV „naświetlają” jej powierzchnię, która łączy się w sposób trwały z materiałem. Wydruk wykonany w tej technologii jest bardzo odporny na ścieranie i inne czynniki mechaniczne, co ma znaczenie w aplikacjach zewnętrznych a w mniejszym stopniu wewnętrznych. Najważniejszym czynnikiem odróżniającym druk UV od solwentowego jest gotowość do aplikacji bezpośrednio po wydruku.

Atramenty do Rho 320R HS dostarczane są w w bezzwrotnych 5-litrowych zbiornikach, które uzupełniają 10-litrowe zbiorniki z danym kolorem atramentu. Durst Rho 320R HS jest ploterem drukującym 4 kolorami CMYK a także z opcją druku kolorem białym, lakierem bezbarwnym oraz kolorami dodatkowymi. Użycie kolorów spoza palety podstawowej nie wpływa na obniżenie prędkości druku co odróżnia tą drukarkę od konkurencyjnych rozwiązań.

Autorski, profesjonalny software Dursta (oparty na GrandRip+ firmy Caldera) posiada wiele ciekawych funkcji wśród których możemy wymienić 2-krotne wzmocnienie koloru przy druku na materiale do podświetleń (backlit), tryb druku błysk lub mat, jednoczesny proces ripowania, transferu danych i druku, kontrolę zużycia atramentu, powiadomienia SMS i wiele innych. Ploter wyposażony jest standardowo w wydajny serwer druku i dotykowy panel sterowania LCD.

Durst Rho 320R HS to ploter dla wszelkich średnich i dużych agencji reklamowych, drukarni wielkoformatowych a także producentów plandek, balonów, namiotów, itd. Stabilność, wydajność, jakość i szerokie spektrum zastosowań uczni z tego urządzenia poważne wzmocnienie nie jednego parku maszynowego w Polsce.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.plotery.atrium.com.pl