Poligrafia Kolejne instalacje w Voigt Promotion

Kolejne instalacje w Voigt Promotion

0

Zakończyła się kolejna instalacja Vutka GS 5000r (na zdjęciu), tym razem w szczecińskiej drukarni Voigt Promotion. Jak mówi jeden z właścicieli Pan Michał Makaruś – „Lepszego wyboru nie mogliśmy dokonać – dzięki możliwością jakie daje nowa maszyna zakres prac, które jesteśmy w stanie wykonać jest znacznie szerszy. Nowa technologia UV znacznie przyśpieszyła proces produkcji, dodatkowo proces schnięcia wydruków jest bardzo szybki.”

Możliwości jakie daje Vutek GS 5000r są następujące:
– druk z rozdzielczością do 1000 dpi przy kropli 12 pkl
– prędkość druku 288 m2/h
– 8 kolorów + opcja dodatkowy specjalny biały tusz, przeznaczony do tworzenia kreatywnych aplikacji
– możliwość zadrukowywania podłoży elastycznych do szerokości 5m, w tym opcja multiroll do druku z 3 rolek jednocześnie.
Dodatkowo niskie koszty eksploatacji, bezawaryjność oraz prosta obsługa powodują, że klienci decydują się właśnie na urządzenia firmy Vutek.

Drugim urządzeniem zainstalowanym w tym samym czasie jest ploter tnąco – frezujący Multicam. Maszyny firmy MultiCam łączą wszystkie opcje wycinania nożowego w materiałach płaskich jak folie, karton, tektura, materiały izolacyjne oraz wydajne frezowanie nawet w twardych i grubych materiałach typu płyty MDF, laminaty, pleksi, preszpan i inne.

Podstawowe cechy maszyn MultiCam:
– ciężka stalowa konstrukcja zapewniająca stabilność odpowiednią nawet dla dużych głowic obróbczych oraz eksploatacji przemysłowej
– stoły obróbcze w zakresie 1.250 x 2.400 mm do 2.400 x 7.000 mm
– zakres pionowy głowicy obróbczej do 150 mm i więcej
– wszystkie opcje cięcia nożem
– moc wrzecion frezujących od 3 kW do 8 kW
– ręczna lub automatyczna wymiana noży i frezów
– niezależny pionowy napęd wszystkich głowic tnących

System rejestracji optycznej MultiVision:
– to połączenie kamery z oprogramowaniem pozwalającym wychwycić znaczniki oraz skorygować niedokładność ułożenia płyty na stole maszyny lub nadruku na płycie
Pojedyncza lub podwójna głowica nożowa:
– nóż konturowy prosty
– nóż konturowy ukośny
– nóż krążkowy gładki lub perforujący
– głowica bigująca
– nóż oscylacyjny wysokiej częstotliwości
– ręczna lub automatyczna wymiana narzędzi

Firma Voigt Promotion rozpoczęła swoją działalność Polsce w 1992 roku. Na bazie wieloletniego doświadczenia wyniesionego ze Skandynawii, powstała w Szczecinie nowoczesna drukarnia, która specjalizuje się w profesjonalnym druku grafik reklamowych na różnych materiałach. W Danii firma istnieje już 25 lat i jest wiodącym producentem flag, transparentów, bannerów.