Poligrafia Kolejny ploter UV SwissQprint w Polsce

Kolejny ploter UV SwissQprint w Polsce

0

W kwietniu b.r. firmy Signtech i Scorpio dokonały instalacji drukarki wielkoformatowej UV SwissQprint. Klientem, który zdecydował się na zakup tej szwajcarskiej, jednej z najlepszych na rynku konstrukcji, była kielecka firma reklamowa Systemy Informacji Wizualnej GRAF.

Ploter drukujący UV Oryx to hybrydowa maszyna do zadruku powierzchni płaskich oraz rolowych o powierzchni stołu roboczego 2,5 x 1,5 m. Dzięki dostawianym stołom urządzenie może drukować płyty nawet powyżej 4m długości. Zakupiona wersja wyposażona została w 7 kanałów farbowych, CMYK + kolor biały (z systemem stałej cyrkulacji) + Varnish (wybiórcze nanoszenie lakieru) + primer (wybiórcze nanoszenie primera). Ploter pracuje na głowicach Konica Minolta 512, o kropli  14 – 42 pl. SwissQprint Oryx może drukować z maks. rozdzielczością do 1440 dpi oraz uzyskać prędkość druku dochodzącą do 70m2/godz., bez niemal żadnych strat jakościowych i prędkościowych, przy zmianie druku z trybu płaskiego na rolowy.

Systemy Informacji Wizualnej Graf to firma z 18-letnią tradycją, specjalizująca się w kompleksowej produkcji tablic reklamowych, wielkoformatowych kasetonów świetlnych, liter przestrzennych, grafiki na pojazdach, banerów reklamowych i różnego typu oznakowań zewnętrznych i wewnętrznych. W swojej działalności firma Graf zawsze kierowała się zasadą najwyższej jakości oferowanych usług, w którą wpisał się także zakup ww. drukarki Oryx, pozwalającej na realizację bardzo różnorodnych zleceń z najwyższą jakością druku.

Właściciel firmy Bernard Boś:  – Do zakupu urządzenia przekonała mnie przede wszystkim precyzja i doskonała jakość druku oraz możliwości, których nie posiadają urządzenia konkurencyjne. Ważnym jest również fakt, że urządzenie można dowolnie rozbudowywać o kolejne kanały farbowe, czy też dokładać kolejne głowice drukujące, a tym samym zwiększać możliwości produkcyjne urządzenia. Wierzę, że zakup plotera pozwoli nam na dotarcie do nowych klientów oferując najwyższą jakość druku na materiałach zarówno płaskich, jak i rolowych oraz otwarcie się na zupełnie nowy segment rynku choćby poprzez zadruk z primerem bezpośrednio z głowicy na takich podłożach, jak szkło, ceramika, aluminium jak i również nadawanie wydrukom indywidualnego charakteru poprzez nanoszenie wybiórczego lakieru, co dostępne było do tej pory głównie w sitodruku czy offsecie. Dokładność druku oraz jakość wykonania samego plotera SwissQprint Oryx potwierdzają jednocześnie opinię o szwajcarskiej precyzji i niezawodności pracy”.

W czerwcu b.r. firmy Signtech i Scorpio będą dokonywać instalacji jeszcze jednej drukarki SwissQprint, tym razem modelu Impala ( prędkość druku do 130m2/h). Urządzenie to będzie można obejrzeć w działaniu także na zbliżających się targach Fespa w Londynie – serdecznie zapraszamy na stoisko firmy SwissQprint, oznaczone numerem E35S.