Poligrafia Kolporter S.A. wdraża rozwiązania Konica Minolta

Kolporter S.A. wdraża rozwiązania Konica Minolta

0

Jeden z największych dystrybutorów prasy w Polsce usprawnił proces druku dokumentów, decydując się na zakup dwunastu urządzeń bizhub PRO 1200P.

W związku z intensywną działalnością handlową Departament Dystrybucji Prasy Kolporter S.A. drukuje miesięcznie kilka milionów różnego rodzaju dokumentów. Dotychczas wydruki odbywały się przy użyciu kilkudziesięciu drukarek igłowych w 20 lokalizacjach w całym kraju, a ich obsługą zajmowało się ok. 30 osób. Potrzeba usprawnienia tego czasochłonnego procesu spowodowała, że przedsiębiorstwo postanowiło znaleźć partnera, który zaoferuje najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie optymalizacji procesu druku.

– Specyfiką procesu logistycznego w Kolporterze jest ciągła walka z czasem. Aby dystrybucja prasy przebiegała sprawnie, wszelkie potrzebne dokumenty muszą zostać wydrukowane bez opóźnienia. Z tego powodu kluczowe znaczenie mają tutaj prędkość druku i niezawodność urządzeń. Naszym zadaniem było dostarczenie rozwiązań usprawniających proces druku w przedsiębiorstwie, tak aby przebiegał on szybko, bezawaryjnie i angażował mniejszą liczbę osób – powiedział Adam Bieniewski, Production Printing & Solutions Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.      

Realizacji tego zadania posłużyło utworzenie trzech centralnych punktów druku (w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie), które przejęły zadania dotychczasowych działów druku rozproszonych w całym kraju. W każdym z punktów umieszczono po cztery urządzenia bizhub PRO 1200P, co pozwoliło zwiększyć bezpieczeństwo procesu i zagwarantować, że wydruki zawsze zostaną zrealizowane na czas. Dzięki wdrożeniu 12 wydajnych urządzeń proces druku uległ znacznemu przyspieszeniu, zmniejszyła się też liczba pracowników potrzebnych do obsługi wydruków. Dodatkowo stabilny kontrakt serwisowy zapewnił stałe monitorowanie stanu sprzętu, przez co możliwe jest nie tylko reagowanie na powstające problemy, ale także zapobieganie potencjalnym awariom.  Do zwiększenia bezpieczeństwa druku przyczynił się system CS Remote Care, który zapewnia ciągły przepływ informacji pomiędzy urządzeniami a serwisem oraz szybką reakcję na problemy techniczne. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przestojów w druku, niedopuszczalnych w przedsiębiorstwie działającym pod nieustanną presją czasu. Urządzenia bizhub PRO 1200P drukują z prędkością 120 stron na minutę, pozwalając dotrzymać nawet najbardziej napiętych terminów. Posiadają one także przydatne funkcje wykańczania dokumentów, takie jak moduł zszywający. Automatyczne zszywanie kompletów dokumentów usprawniło proces produkcji wydruków, eliminując niektóre czynności wykonywane dotąd ręcznie.

– Wdrożenie nowych rozwiązań przyczyniło się do usprawnienia procesu druku, ograniczenia awaryjności systemu, a także zmniejszenia łącznych kosztów procesu o ok. 10%. Zaoszczędziliśmy także na ludzkiej pracy – obecnie nad wydrukami czuwa już nie 30, ale trzy osoby – powiedział Michał Zbytek, Dyrektor Pionu Sprzedaży Kolporter S.A.

Poszukując dostawcy nowych rozwiązań Kolporter zdecydował się na sprawdzonego partnera. -Już wcześniej korzystaliśmy z rozwiązań Konica Minolta i byliśmy z nich zadowoleni. Przy podpisywaniu dużych kontraktów, takich jak ten, liczy się wiele czynników, m.in. wzajemne zaufanie, kontakty interpersonalne oraz oczywiście jakość oferty. Urządzenia Konica Minolta należą do najlepszych na świecie, a atrakcyjny kontrakt serwisowy zapewnia ciągłą dostępność systemu. Wszystko to wpłynęło na naszą ostateczną decyzję – dodał Michał Zbytek.