Poligrafia Nowy atrament lateksowy Mimaki LX101 dla serii JV400LX na targach FESPA 2013

Nowy atrament lateksowy Mimaki LX101 dla serii JV400LX na targach FESPA 2013

0

Firma Mimaki, (www.mimakieurope.com) wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i urządzeń tnących dla branży oznakowań/grafiki oraz rynków przemysłowych i włókienniczych/odzieżowych, ogłosiła dzisiaj dostępność nowego atramentu lateksowego dla swojego najnowszego modelu drukarki atramentowej, JV400-130/160LX. Atrament LX101 jest już dostępny i zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Europie podczas targów FESPA 2013, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w Londynie. Odwiedzający stoisko Mimaki o numerze J5S zobaczą czym różni się druk z użyciem atramentu pomarańczowego i zielonego, co pozwala na dokładniejsze odwzorowanie kolorów oraz czarnego o większej gęstości, który umożliwia ostrzejszy i bardziej szczegółowy wydruk.

– Nasze drukarki lateksowe JV400-130/160LX cieszą się dużą popularnością – powiedział Mike Horsten, główny menedżer ds. marketingu w Mimaki EMEA. – Wierzymy, że nasi klienci korzystający z atramentów lateksowych ucieszą się z tej nowej pozycji w naszej ofercie atramentów lateksowych dla oznakowań i grafiki. Nowe atramenty LX101 oraz możliwość druku 6-kolorowego obsługiwanego już przez nasze oprogramowanie RasterLink6 RIP oferują dużo więcej niż po prostu nowy atrament. Atramenty lateksowe LX101 są bardziej ekologiczne, lecz trwałość atramentów Mimaki LX w warunkach zewnętrznych jest  taka sama, jak w przypadku atramentów solwentowych, dzięki czemu oferuje zalety obu technologii przy niewielkim wpływie na środowisko naturalne. Nowe atramenty zapewniają bardziej błyszczące wykończenie i żywsze kolory niż nasze dotychczasowe atramenty LX100. Cieszymy się mogąc zaprezentować podczas FESPA 2013 te ulepszone atramenty i wierzymy, że dzięki nim branże oznakowań, materiałów wystawienniczych, grafiki i laboratoriów fotograficznych znów się zjednoczą.

Atramentowe drukarki lateksowe Mimaki JV400-130/160 drukują za pomocą ekologicznych atramentów wodnych na szerokiej gamie materiałów, w tym na papierze niepowlekanym. Seria JV400LX współpracuje z pierwszym na świecie białym atramentem lateksowym, dzięki czemu możliwy jest druk w żywych kolorach na przezroczystych materiałach. Opatentowana przez firmę Mimaki technologia cyrkulacji MCT (Mimaki Circulation Technology) zapewnia stałą cyrkulację białego atramentu, co zapobiega wytrącaniu się pigmentu, co z kolei może mieć niekorzystny wpływ na jakość i przerób. JV400LX jest odpowiedni dla szerokiej gamy zastosowań zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Klienci mogą wybrać zestaw atramentów, który chcieliby używać podczas pierwszej instalacji: LX100 lub LX101.  

Najważniejsze cechy obejmują:

・Szerszą skalę barw osiąganą dzięki procesowi druku sześciokolorowego z wykorzystaniem atramentu pomarańczowego i zielonego

Umożliwia to osiągnięcie szerszej skali barw niż w przypadku tradycyjnego procesu druku czterokolorowego (CMYK), a tym samym dokładniejsze odwzorowanie kolorów w logo firmy, czy innych elementach graficznych. Żywe kolory pomarańczowego i zielonego atramentu pozwalają na wierne odwzorowanie pastelowych barw, doskonale nadają się do druku wielokolorowych plakatów i ekspozytorów do produktów spożywczych. Ponadto ulepszone zostało odwzorowanie kolorów specjalnych, co jest szczególnie ważne w produkcji szablonów opakowań, projektów które wymagają dodatkowych kolorów. Dzięki tym atramentom możliwe jest drukowanie proofów i reprodukcji zdjęć.

・Czarny atrament o dużej gęstości i lepszy połysk dla bogatych i kontrastowych szczegółów wydruku

Zwiększając gęstość czarnego atramentu można osiągnąć ostrzejsze i bogatsze szczegóły wydruku. Lepszy połysk oznacza żywsze kolory i obraz bardziej zbliżony do fotografii niż ten oferowany przez jakikolwiek inny atrament lateksowy dostępny obecnie na rynku.

・Biały atrament rozszerza zakres zastosowań dzięki systemowi cyrkulacji białego atramentu

Warstwa białego atramentu umożliwia osiągnięcie bardziej żywych kolorów na materiałach przezroczystych, takich jak folia okienna, zaspokajając różnorodne potrzeby w branży oznakowań i materiałów wystawienniczych. Drukarki serii JV400LX wyposażone są w MCT, system cyrkulacji białego atramentu, który zapobiega wytrącaniu się pigmentu wymuszając stałą cyrkulację białego atramentu, co zapewnia jednolity wydruk.

・Szybkie wysychanie i doskonała wydajność  

Atrament wysycha wystarczająco szybko, aby wydruk mógł zostać natychmiast poddany następnemu procesowi, na przykład laminowaniu lub montażowi. Ponieważ nie jest wymagany czas wysychania, znacząco poprawia się ogólna wydajność pracy.

Profile ICC dla całej gamy produktów lateksowych są dostępne na nowej stronie internetowej MMCP (Mimaki Media Certification Program – Program Certyfikacji Podłoży firmy Mimaki). http://Mimaki.color-base.com

Więcej informacji na temat produktów firmy Mimaki, również pełnej oferty ploterów tnących, można uzyskać pod adresem www.mimakieurope.com.

Mimaki poprowadzi konferencję prasową podczas targów Fespa 2013 w dniu 25 czerwca w godzinach  10:00-11:00 w sali Premier Meeting Room – przedstawiciele mediów mogą rejestrować się na tę konferencję prasową lub zarezerwować wywiad na mównicy za pośrednictwem pani Mayi Staels z duomedia pod adresem maya.s@duomedia.com