Poligrafia Nowy laminat Ikonos Profiflex Lam-Pro

Nowy laminat Ikonos Profiflex Lam-Pro

0

Ikonos wprowadził na rynek kolejny laminat linii Profiflex Lam-Pro. Jest to ekonomiczny, wylewany laminat PP, który sprawdzi się wszędzie tam gdzie cena jest krytycznym czynnikiem decydującym o wyborze. Ikonos Profiflex Lam-Pro to seria przezroczystych, monomerycznych, polimerycznych i wylewanych, samoprzylepnych laminatów PVC oraz PP.

Nowy laminat o symbolu L75A+ to materiał produkowany w dwóch wariantach: błyszczącym (GPT L75A+) oraz matowym (MPT L75A+). Dostępne są standardowe szerokości od 1.05 poprzez 1.27 i 1.37 do 1.60 metra szerokości. Długość materiału na roli wynosi 50 metrów lecz producent oferuje możliwość dostosowania długości nawoju do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Ikonos Profiflex Lam-Pro to laminat z wylewanym filmem polipropylenowym o grubości 75 mikronów. Nadaje on w zależności od powłoki wysoki połysk lub też matowy efekt oraz wydobywa głębię  kolorów. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnić grafice odpowiednią trwałość.

W laminatach Lam-Pro L75A+ zastosowany jest neutralny, przezroczysty klej. Jest to permanentna dyspersja poliakrylanu, charakteryzująca się wysoką odpornością na działanie promieni UV oraz wilgotności. Laminat zawiera papier podkładowy typu „claycoated”, jednostronnie silikonowany o gramaturze 90 g/m2.

Podsumowując. Laminaty L75A+ trwale zabezpieczają wydruki przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i do pewnego stopnia promieniowaniem UV. Nadają się do wszelkich aplikacji wewnętrznych oraz krótko i średnio-okresowych aplikacji zewnętrznych.