Poligrafia Dwie nowe rodziny drukarek od Lexmarka

Dwie nowe rodziny drukarek od Lexmarka

0

Lexmark zaprezentował dwie nowe rodziny drukarek laserowych, oparte na wieloletnim doświadczeniu firmy w zakresie druku i obrazowania dla dużych przedsiębiorstw. Seria kolorowych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych Lexmark X740 oraz seria kolorowych drukarek laserowych Lexmark C740 umacniają konkurencyjność firmy w tym ważnym segmencie rynku. Dzięki tym produktom Lexmark rozwija ofertę dla grup roboczych, liczących od 10 do 15 osób, które od urządzań kolorowych wymagają efektywności oraz wysokiej jakości wydruków w kolorze.

Rodziny urządzeń Lexmark X740 oraz Lexmark C748 wyróżniają się intuicyjnymi kolorowymi ekranami dotykowymi (odpowiednio 7- i 4,3-calowymi) zapewniającymi obsługę podobną do tabletu. Warto podkreślić, że modele z rodziny Lexmark C748 są pierwszymi i jedynymi na rynku drukarkami laserowymi kosztującymi mniej niż 1000 euro i oferującymi użytkownikowi kolorowy wyświetlacz1. Ten wysokiej klasy, dotykowy ekran jest narzędziem do obsługi wbudowanych aplikacji, takich jak Forms, Favorites czy Skanowanie do e-maila (w serii X740). Ekran może być z łatwością dostosowany do innych oszczędzających czas rozwiązań, wynikających z unikalnych potrzeb firmy i grup roboczych.

Serie Lexmark X740 oraz Lexmark C740 dostarczają wysokiej jakości wydruków od pierwszej do ostatniej strony. Standardowe wyposażenie urządzeń w funkcję Lexmark Named Color Replacement (zamiana nazwanych kolorów), umożliwia firmom zapamiętywanie predefiniowanych kolorów bezpośrednio w urządzeniu, dzięki czemu materiały korporacyjne są drukowane zawsze w tych samych barwach. W ten sposób koszty profesjonalnych wydruków, zwyczajowo zlecanych firmom zewnętrznym, są zmniejszane przy jednoczesnej najwyższej jakości i dokładności wydruków.

W celu uzyskania wyższej efektywności, wszystkie modele z serii Lexmark X740 oraz Lexmark C740, mogą pochwalić się dużą pojemnością podajników na papier – maksymalnie 4300 arkuszy, co jest najwyższą pojemnością dla urządzeń tej klasy2. Opcjonalnie podajniki mieszczące 550 arkuszy i większe, mieszczące 2000 arkuszy, pozwalają użytkownikom wykorzystywać różnorodne rodzaje papieru i konfigurować opcje wejściowe stosownie do potrzeb..

Nowe urządzenia wielofunkcyjne przedstawione przez Lexmarka wyposażone są w zaawansowane, najnowocześniejsze narzędzia związane z bezpieczeństwem danych w przedsiębiorstwie. Standardowo oferowane są rozwiązania takie jak: uwierzytelnianie, autoryzacja, dziennik audytu oraz czyszczenie twardego dysku3, nie ma więc potrzeby zakupu dodatkowych pakietów bezpieczeństwa

Podobnie jak inne produkty Lexmarka przeznaczone dla średnich, jak i dużych grup roboczych, serie X740 oraz C750 są w pełni przygotowane do działania w środowisku usług zarządzania drukiem (MPS – Managed Print Services).

„Innowacyjne, inteligentne urządzenia firmy Lexmark są istotnym narzędziem zapewniającym zaawansowane funkcje i unikalne pakiety rozwiązań dla naszych klientów.” – mówi Marty Canning, wice prezes firmy Lexmark i prezes działu Imaging Solutions and Services. „Nasi klienci mogą polegać na wysokiej jakości produktach odpowiadających na różnorodne potrzeby: od wydruków w żywych kolorach, poprzez materiały marketingowe i reklamowe, po zaawansowane sposoby skanowania w celu uproszczenia papierochłonnych czynności, takich jak proces zatrudniania nowych pracowników, przetwarzanie faktur, czy inne czynności związane z prowadzeniem biznesu.”

Wszystkie ceny, specyfikacje, funkcje i możliwości mogą zostać zmienione bez powiadomienia.

1 Klasa rodziny C748 odpowiada  sieciowym, kolorowym drukarkom A4 w cenie od 700 do 1000 Euro.

2 Klasa rodziny X748 odpowiada  sieciowym, kolorowym urządzeniom wielofunkcyjnym w cenie od 2000 do 3000 Euro. Klasa rodziny C748 odpowiada  sieciowym, kolorowym drukarkom A4 w cenie od 700 do 1000 Euro. Klasa rodziny C746 odpowiada sieciowym, kolorowym drukarkom od 500 do 700 Euro.