Poligrafia Ricoh Polska wprowadza dwie nowe drukarki laserowe

Ricoh Polska wprowadza dwie nowe drukarki laserowe

0

Ricoh Polska wprowadza do oferty dwie nowe kolorowe drukarki laserowe – SP C830DN i SP C831DN. Są to pierwsze drukarki wyposażone w  nowej generacji kontroler GWNX firmy Ricoh, który zapewnia najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

“Te dwa nowe urządzenia zostały zaprojektowane po to, aby sprostać zwiększającemu się zapotrzebowaniu klientów na rozwiązania przyjazne dla środowiska, które przy tym dostarczają wyjątkową jakość druku” – mówi Joanna Marczak, Product Manager w Ricoh Polska.

Nowe drukarki są łatwe w obsłudze dzięki dużemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala.  Łatwość użycia, oszczędność czasu i wzrost wydajności zapewnione są przez wysokiej wydajności kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania. Ricoh Aficio™ SP C830DN/SP C831DN to idealne rozwiązanie dla większych środowisk biurowych. Bezpieczeństwo dokumentów może być zapewnione poprzez odblokowywanie wydruków na urządzeniu poprzez autoryzację.

Znaczące korzyści ekologiczne i jeszcze lepsza jakość wydruku są możliwe dzięki nowemu systemowi utrwalania Ricoh Quick Start Up Direct Heating (QSU-DH). Zamiast wałka utrwalania, urządzenia te wyposażone są w grzałkę z cienkim paskiem utrwalania, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej i skraca czas powrotu do stanu gotowości. Drukarki posiadają również nowy Ricoh ECO Night Sensor, który automatycznie wyłącza główne zasilanie, kiedy natężenie światła w pokoju spadnie poniżej pewnego poziomu. ECO Night Sensor wykrywa zarówno zmiany oświetlenia naturalnego, jak i sztucznego.

Drukowanie dokumentów kolorowych w trybie ECOnomy Color znacznie zmniejsza koszty. Funkcja ta dzieli dane na tekst, obrazy, rysunki i linie. Tekst drukowany jest w normalnym nasyceniu, ale nasycenie obrazu jest zmniejszane o połowę, a rysunków i linii o 30 procent.

SP C830DN/SP C831DN drukują z prędkością 45/55 stron na minutę, obsługują gramatury papieru od 52 do 300 g/m2. Standardowa kaseta na papier mieści 550 arkuszy, podajnik ręczny 100, a dwie opcjonalne kasety – 3200 arkuszy, co daje całkowitą pojemność 4400 arkuszy. Opcje obróbki końcowej zawierają 2000-arkuszowy finiszer broszurujący, 3000-arkuszowy finiszer i dziurkacz. Dzięki 4-półkowej tacy odbiorczej użytkownicy mogą z łatwością oddzielać i odbierać swoje dokumenty.