Poligrafia Anapurna M2050 w Poznaniu

Anapurna M2050 w Poznaniu

0

Firma Drukpoznan.pl to kolejny polski użytkownik plotera :Anapurna M2050 – najlepiej sprzedającego się w ostatnich miesiącach wielkoformatowego systemu z oferty Agfa Graphics. Wielkopolska drukarnia cyfrowa zdecydowała się na jego zakup po licznych testach i porównaniu ofert rynkowych, uznając go za najlepsze rozwiązanie na rynku w tej klasie urządzeń. Ploter :Anapurna M2050 jest przez nią wykorzystywany głównie do zadrukowywania różnego rodzaju podłoży sztywnych, takich jak PCV, pleksi, dibond czy szkło w maksymalnym formacie 2,07 x 3 m. Opcjonalnie maszyna pozwala też na drukowanie materiałów giętkich o szerokości do 2,07 m.

– Drukowanie UV na podłożach sztywnych to jedna z kluczowych dróg rozwoju dla współczesnej drukarni cyfrowej. Na rynku tym dzieje się bardzo dużo, gdyż technika UV, stale rozwijana przez dostawców maszyn i materiałów, oferuje niemal nieograniczone możliwości. W ploterach tego typu można zadrukowywać najróżniejsze elementy i podłoża, zarówno o przeznaczeniu typowo reklamowym jak i produkcyjnym. Dlatego też – decydując się na kolejne inwestycje – decyzja mogła być tylko jedna: własny ploter UV – mówi Łukasz Chęciński.

Przed wyborem dostawcy i urządzenia, właściciel Drukpoznan.pl przeprowadził gruntowną analizę rynkową i porównał propozycje najważniejszych dostawców. Proces ten zajął firmie prawie 3 miesiące.
– W mojej dotychczasowej pracy w branży poligraficznej po raz pierwszy spotkałem się z klientem, który jest tak mocno zorientowany na wysoką jakość druku. Dość powiedzieć, że na testowanie możliwości plotera :Anapurna M2050 właściciel firmy Drukpoznan.pl poświęcił w sumie aż cztery dni, w tym dwa w naszej belgijskiej centrali – mówi Przemysław Arabski, regionalny kierownik sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics

Jak twierdzi Łukasz Chęciński, o wyborze modelu :Anapurna M2050 zdecydowało kilka czynników: „Najważniejszym i kluczowym była jakość urządzenia, ale dużą uwagę zwracaliśmy też na rodzaj stosowanych w nim atramentów i ich zachowanie na różnych mediach stosowanych do drukowania”. Przemysław Arabski uzupełnia: „Cieszy mnie fakt, że Łukasz Chęciński wskazuje na bardzo wysoką jakość wydruków z maszyny :Anapurna M2050 jako jedno z najważniejszych kryteriów wyboru sprzętu. Tym bardziej, że równie intensywnie, jak nasz ploter, testom technologicznym były poddawane także rozwiązania konkurencyjne, bazujące na technice UV”.

Ploter :Anapurna M2050 został dostarczony do firmy Drukpoznan.pl na początku marca br. Urządzenie oferuje maksymalny format zadruku 2,07 x 3 m na podłożach sztywnych, przy mediach giętkich ograniczeniem jest jedynie szerokość roli, wynosząca 2,07 m. Urządzenie jest wyposażone w innowacyjne głowice drukujące w sześciu kolorach (CMYK, jasny cyjan, jasna magenta) oraz dodatkowy moduł nanoszący biel, wykorzystywaną jako kolor podkładowy lub kryjący. Niezależnie od stosowanego podłoża ploter pracuje z prędkością do 53 m2/h, jego maksymalna rozdzielczość wynosi 1440 dpi.

Właściciel Drukpoznan.pl przyznaje, że rynek wciąż wymaga edukowania w zakresie możliwości oferowanych przez wielkoformatowe plotery UV, ale też coraz więcej klientów zdaje sobie z nich sprawę. Przy nowym ploterze

:Anapurna M2050 stoją: Przemysław Arabski – regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics (z lewej) i Łukasz Chęciński – właściciel firmy Drukpoznan.pl.

www.agfa.pl
www.drukpoznan.pl