Poligrafia Zenith DX5 A1802S: szybki ploter eko-solwentowy

Zenith DX5 A1802S: szybki ploter eko-solwentowy

0

A1802S to nowy ploter w eko-solwentowym portfolio ploterów marki Zenith. Ploter charakteryzuje się dobrymi osiągami, przemyślanymi rozwiązaniami… i atrakcyjną ceną.

Rodzina eko-solwentowych ploterów Zenith, cechuje się niskim kosztem eksploatacji jak i niskim kosztem zakupu. Plotery te posiadają więc bardzo dobry wskaźnik zwrotu inwestycji.

A1802S to ploter o szerokości 1800 mm. Jego przeznaczenie to rozbudowa istniejących mocy produkcyjnych w agencjach reklamowych i drukarniach wielkoformatowych jak i zastępienie wysłużonych jednostek o nowocześniejsze rozwiązanie. Plotery „eko” Zenith dedykowane są do druku pełno-kolorowych  grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafikach wystawienniczych, oznakowaniu informacyjnym, aplikacjach samochodowych i wielu innych.

Podwójna głowica DX5 – dual head

Zenith DX5 A1802S dzięki najnowszym głowicom piezo Epson DX5 zapewnia fotograficzną rozdzielczość do 2160 dpi. W zależności od trybu prędkości robocze sięgają 39.8 m2/h w rozdzielczości 360 x 1080 dpi (3 pasy), 32.6 m2/h w trybie 360 x 1440 dpi (4 pasy) oraz 24.2 m2/h w 360 x 2160 dpi w 6 pasach.

Nowy A1802S to maszyna 4 kolorowa w której zastosowano atrament Ikonos Eco. Tusz jest odporny na działanie wody i promieni UV na zewnątrz do 3 lat. Posiada także podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz skrócony czas schnięcia wydruków. Jedynie przy aplikacjach narażonych na intensywne działanie czynników mechanicznych np. grafiki samochodowe, grafiki podłogowe, należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim laminatem. Atrament cechuje się bezwonnością, dlatego ploter może pracować bezpośrednio w biurze i nie wymaga dodatkowych systemów wentylacji.

Ciekawe i przemyślane rozwiązania

Myśl techniczna inżynierów przełożyła się na kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest Auto Wiping System czyli programowalny, system automatycznego czyszczenia głowic. Do zabezpieczania głowic drukujących zastosowano Auto Capping System. Za prawidłowe podgrzanie i dogrzanie zadrukowanego medium odpowiadają aż 3 strefy grzejne, znajdujące się przed, po i za głowicą. W szybkich trybach druku, lub w czasie druku w niskich temperaturach, sam stół grzewczy nie jest wystarczający do wysuszenia wydruku, dlatego też ploter posiada zewnętrzny system suszący promieniami IR. Ploter ma też możliwość automatycznego systemu rolego do prowadzenia i napinania medium w czasie druku.

Ploter Zenith DX5 1802S obsługiwany może być przez zaawansowane oprogramowanie RIP PhotoPrint lub Wasatch.

Ekonomicznie i ekologicznie

Ploter „eko” jakim jest Zenith DX51802S rozszerzy możliwości produkcyjne w wielu rozwijających się drukarniach i agencjach reklamowych. Maszyna ta może drukować na wielu  materiałach powlekanych i niepowlekanych do wnętrz oraz na zewnątrz. Nowoczesne głowice Epson DX5 i przemyślane technologie sprawiają, iż możliwym się stało połączenie niskiej ceny urządzenia i zadowalających rezultatów.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Zenith w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.plotery.atrium.com.pl