NEWS

Technologia laserowa w projektorach instalacyjnych NEC

NEC Display Solutions wprowadza na rynek zaawansowane projektory PX602UL i PX602WL z laserowym źródłem światła. Innowacyjne podświetlenie, jakim jest niebieski laser, zapewnia projektorom wydajność, wysoką jakość obrazu, oszczędność energii oraz brak konieczności wymiany lampy. Nowe projektory sprawdzą się najlepiej w dużych salach konferencyjnych, a także w teatrach, muzeach oraz instalacjach Digital Signage w różnych branżach.

Wyjątkową jakość obrazu w projektorach osiągnięto dzięki unikalnemu układowi skalującemu NEC NV1301 i szerokopasmowemu przetwarzaniu obrazu 4K. Projektory oferują nie tylko bardzo ostry obraz dzięki opatentowanemu rozwiązaniu NEC, ale również możliwość pracy w trybie portretowym. Projektory dysponują wbudowanymi zaawansowanymi funkcjami, takimi jak możliwość pracy w pętli sygnałowej (poprzez HDMI), zaawansowany edgeblending oraz stacking służący do wyświetlania jednego obrazu o bardzo wysokiej jasności z kilku projektorów. Laserowa technologia gwarantuje bardziej stabilny strumień światła oraz żywotność na poziomie 20.000 godzin, co przekłada się na niższy koszt posiadania. Połączenie zaawansowanych funkcji z innowacyjną technologią laserową skutkuje wydajnością, którą można wykorzystać w różnych branżach.

- Laser jest przyszłościowym źródłem światła w projektorach. W szybko zmieniającej się branży wizualnej jakość obrazu jest obecnie istotna nie tylko w cyfrowym kinie i zastosowaniach high-endowych. Zaawansowane nowe modele PX602UL i PX602WL dołączają do naszego portfolio profesjonalnych projektorów z wiernym odwzorowaniem kolorów – powiedział Gerd Kaiser, Product Line Manager Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe – Jesteśmy dumni z wykorzystania technologii Laser Light Source w celu spełnienia wymagań profesjonalnych zastosowań projekcyjnych oraz zagwarantowania użytkownikom jaśniejszego, czystszego obrazu i bardziej zaawansowanej wydajności, jednocześnie ułatwiając im instalację i konserwację.

Projektory można instalować pod dowolnym kątem, praktycznie bez żadnych ograniczeń, dzięki elastycznym funkcjom odpowiadającym za kontrolę geometrii obrazu. Projektory dysponują funkcjami PiP/PoP, pozwalającymi na pracę na wielu oknach, co zwiększa wydajność w różnych sektorach, w tym: rentalowym, eventowym, szkolnictwie wyższym, muzeach i dużych korporacjach. Dodatkowo interfejs sygnałowy 4K z dystrybucją sygnału i funkcją mozaiki oraz obsługą modułów OPS zapewniają szeroki wybór opcji instalacji w celu dopasowania do dowolnego profesjonalnego środowiska.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision projektory oferują tryb energooszczędny i niski koszt serwisowania. Zużycie energii wynosi zaledwie 530W, czyli jest niższe w porównaniu z tradycyjnymi lampami. Wszystko to skutkuje niskim kosztem posiadania.

Nowe projektory instalacyjne NEC PX602UL i PX602WL będą dostępne na polskim rynku od grudnia 2014.

www.nec.com

 

Dodane tagi