NEWS

Walutomat edukuje Polaków w nowej kampanii

Ruszyła nowa platforma Walutomatu, która ma przybliżyć pierwsze w Polsce narzędzie do wymiany walut online. Twórcy serwisu zdecydowali się wesprzeć je kampanią edukacyjną. Autorem koncepcji kreatywnej, 11 scenariuszy i animacji Kursu Wymiany jest MOSQI.TO.

Jak pokazują badania, Polacy chętnie robią zakupy przez internet, ale wciąż mają obawy przed korzystaniem z finansowych rozwiązań dostępnych on-line. To dlatego Walutomat, lider w branży wymiany walut, postanowił rozpocząć kampanię edukacyjną. – Wymiana walut w sieci jest równie prosta jak zakupy w sklepie internetowym, do tego bezpieczna i korzystniejsza finansowo w porównaniu do ofert kantorów czy banków. Nowa platforma Kurs Wymiany obala mit, że finanse są skomplikowane – wyjaśnia Magdalena Gołębiewska, Marketing Manager serwisu Walutomat.pl.

Przygotowane we współpracy z MOSQI.TO materiały edukacyjne mają lekką i przystępną formę. Twórcy serwisu chcieli pokazać, że poznawanie świata walut nie musi być nudne i trudne. Stąd w zabawny sposób na filmikach wideo można zobaczyć, dlaczego zwykły kantor nie jest wart funta kłaków, dlaczego nikt nie kocha Franka i czym charakteryzuje się prowizja kredytus ukrytus.

– Odbiorcy platformy to wszyscy, którzy wymieniają waluty i szukają najlepszych ofert. Wyszliśmy więc z założenia, że w edukacji najbardziej skuteczne będzie przywołanie najczęstszych problemów, które pojawiają się podczas korzystania z tradycyjnego kantoru – mówi Tomasz Soluch, Art Director w MOSQI.TO. – Opracowując scenariusze, przyjęliśmy, że teoria nie musi być nudna – wystarczy ją odpowiednio opakować – animacje bazują na prostych grach słownych związanych z wymianą i kursem.

W animacjach MOSQI.TO pojawiają się sympatyczni, bliscy użytkownikom Walutomatu bohaterowie: poznajemy Halinę ze Świnoujścia i Henryka z Ustrzyk Dolnych, którzy w środku Polski wymieniają złotówki na dolary, Mariusza Mrówkę, który przeprowadza sondę uliczną na temat spreadu czy doktora Janusza, który całe życie poświęcił szukaniu prowizji.

Kurs można odbyć tutaj.

Dodane tagi