NEWS

Xperia™ M4 Aqua – najnowszy model od Sony Mobile

Xperia™ M4 Aqua – najnowszy model od Sony Mobile

Na targach MWC, Sony Mobile zaprezentowało nową strategię urządzeń ze średniej półki, jakim jest smartfon Xperia M4 Aqua – oferujący najlepszą technologię Sony w aparacie, designie, baterii i wydajności oraz, jak informuje producent, w przystępnej cenie.

Xperia M4 Aqua to pierwszy smartfon Sony z ośmiordzeniowym, 64-bitowym procesorem oraz wydajnością baterii do dwóch dni. Dodatkowo, użytkownik może aktywować tryb  STAMINA, służący do optymalizowania pracy baterii, albo tryb Ultra STAMINA, pozwalający, by telefon działał przez tydzień utrzymując swoje podstawowe funkcje. Dzięki procesorowi Snapdragon 615, można cieszyć sie mobilnym, płynnym dostępem do swoich treści w aplikacji Xperia Lounge oraz najszybszym pobieraniem informacji i wiadomości, znajdywaniem drogi przy użyciu map, sprawdzaniem i wysyłaniem maili, wysyłaniem zdjęć do rodziny i znajomych w ułamku sekundy oraz słuchaniem muzyki czy oglądaniem filmów w streamingu bez zacinania i opóźnień.

Tylny aparat 13 MP w Xperia M4 Aqua  jest wyposażony w czujnik  SonyExmor RS, przysłonę f/2,0 oraz matrycę o czułości ISO 3200. Wsparciem służy również funkcja Automatycznego Rozpoznawania Sceny: aparat dostosuje ustawienia obrazu aż do 52 typowych scenerii, co pozwala uzyskać wyraziste kolory za każdym razem, nawet w słabym lub bardzo silnym świetle.

Podobnie jak aparat główny, 5-megapikselowy aparat selfie umieszczony z przodu posiada obiektyw szerokokątny z polem widzenia o szerokości 88°. W kadrze zmieszczą się zatem wszyscy znajomi, a funkcja Retusz Portretu pozwoli na wykończenie zdjęcia zabawnymi dodatkami. Popularna funkcja edytowania selfie należy do zestawu zainstalowanych fabrycznie aplikacji fotograficznych, w tym Sound Photo ‒ umożliwiającej dodanie krótkich dźwięków do zdjęć, czy Movie Creator, która automatycznie zamienia zdjęcia i filmy w krótkie, 30-sekundowe klipy.

Xperia M4 Aqua ma wygląd typowy dla klasy Premium – wyświetlacz z hartowanego szkła, w smukłej ważącej 136g wodoodpornej (IP65/8) obudowie. Telefon będzie dostępny w klasycznych kolorach czarnym, białym oraz w żywych barwach koralu i srebra.

Telefon wyposażony został w nową wersją Xperia Lounge Silver, wprowadzającą aktualizacje oprogramowania, aplikacje, informacje i rozrywkę aktualizowane na bieżąco przez cały kres użytkowania produktu. Częścią tej propozycji będzie możliwość oglądania filmów, klipów i odcinków seriali telewizyjnych poprzez aplikację  Privilege Plus Movies. W Polsce aplikacja zostanie ponadto wzbogacona szeregiem ciekawych ofert contentowych, konkursami oraz promocjami. 

Razem z M4 Aqua Sony przedstawia również zestaw słuchawkowy Stereo Bluetooth_Headset SBH70, czyli wodoodporny, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z dokładnie dopracowaną jakością dźwięku. Degign zestawu został tak stworzony by słuchawki dyskretnie leżały na karku i ramionach, pozwalając na łatwy dostęp i obsługę muzyki, połączeń czy komend głosowych.

W Polsce dostępny będzie od drugiej połowy maja.

Wiecej informacji TUTAJ.

 MK

 

Dodane tagi