NEWS

Nowa odsłona kampanii Wyzwanie Pepsi 2015

Z okazji 40. urodzin kultowej kampanii Pepsi i jej ambasadorzy – gwiazdy światowego formatu – będą inspirować konsumentów do podejmowania wyzwań i przełamywania własnych barier. W Polsce wystartowało już pierwsze Wyzwanie, dające konsumentom możliwość zaprojektowania puszki Pepsi. 3 zwycięskie projekty trafią latem do sklepów w całym kraju. Ambasadorem tego Wyzwania został polski projektant Maciej Sieradzky.

Jak informuje Michał Szewczyk, Brand Manager Pepsi Poland, PepsiCo:- Pepsi inspiruje ludzi do tego, by zerwali z rutyną  i przekraczali własne bariery. Na każdy miesiąc przygotowaliśmy różne Wyzwania dla konsumentów związane m.in. z designem, muzyką czy technologią, a także wiele innych niespodzianek. Kampania doskonale wpisuje się w ideę „Live for Now”, która odzwierciedla pozycjonowanie marki Pepsi.

Jakie Wyzwania czekają nas w Polsce?

11 marca ruszyło w Polsce pierwsze Wyzwanie, które polega na zaprojektowaniu puszki Pepsi. Na stronie internetowej www.pepsi.pl jest dostępna specjalna aplikacja #Projektpucha, dzięki której każdy może dać upust swojej kreatywności i zaproponować unikalny design półlitrowej puszki. Spośród wszystkich projektów zostaną wyłonieni 3 zwycięzcy, których projekty znajdą się na puszkach Pepsi w Polsce latem br. Ambasadorem tego Wyzwania został polski projektant mody Maciek Sieradzky, który sam uwielbia bawić się konwencją i przełamywać schematy. Dodatkowo wybierze on 3 najbardziej kreatywne projekty i zaprosi ich autorów do swojego butiku w Warszawie, gdzie stworzy T-shirty zainspirowane ich designem puszek.

Do podejmowania Wyzwań fanów na całym świecie zachęcać będą ambasadorzy Pepsi – gwiazdy, które nieustannie przekraczają granice możliwości i biją kolejne rekordy:

- Usher, zdobywca 8 nagród Grammy z 65 milionami sprzedanych płyt na koncie

- Serena Williams, 19-krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych i najbardziej utytułowana tenisistka w historii

- James Rodríguez, wschodząca gwiazda piłki nożnej, zawodnik Realu Madryt i reprezentacji Kolumbii

- Usain Bolt, najszybszy człowiek świata i sześciokrotny medalista olimpijski

- Nicola Formichetti, światowej sławy projektant mody, który współpracował z Dieslem i Lady Gagą

- Jerome Jarre, niekwestionowana gwiazda mediów społecznościowych z największą liczbą fanów na Snapcha

Nagrody w promocji konsumenckiej

Od 1 kwietnia do 31 maja br. w ramach kampanii odbędzie się także akcja promocyjna Pepsi, w której można wygrać atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy zbierać zakrętki z promocyjnych butelek napojów Pepsi, Pepsi Max, Pepsi Twist, Mirinda Orange, 7UP oraz Mountain Dew i wymieniać je na nagrody w punktach Stop Cafe oraz Stop Cafe Bistro, znajdujących się na wybranych stacjach paliw ORLEN w Polsce. Na konsumentów czekają głośniki Philips, hot-dogi oraz butelki Pepsi o pojemności 0,5 l. Szczegóły i regulamin promocji można znaleźć na www.pepsi.pl. Od dziś jest także dostępny telewizyjny spot promocyjny, który można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/09qZNo4X9AE.

Nowa formuła Wyzwanie Pepsi 2015 będzie wspierana kampanią 360°, która obejmie działania reklamowe w telewizji, na portalach internetowych, w mediach społecznościowych oraz materiały w punktach sprzedaży (POS). Dodatkowo w ramach kampanii zaplanowane są konkursy i działania PR.

Reklamę przygotowała agencja BBDO, planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy OMD Media Direction, strategię działań marketingowych w Internecie przygotował Digital One, a materiały POS opracowała agencja 4Frame. Działania Public Relations prowadzi Questia.

Dodane tagi