NEWS

Dziesięć kolejnych gwiazd na dziesiąty Audioriver

Solomun, Spor feat. Linguistics, Hercules & Love Affair, Karenn live (Blawan & Pariah), John Talabot, Jaguar Skills, SpectraSoul, Graze live oraz Baasch – tak wygląda lista właśnie ogłoszonych artystów, którzy w dniach 24-26 lipca wystąpią w Płocku na dziesiątej edycji Audioriver.

W zaprezentowanym gwiazdozbiorze każdy fan elektroniki znajdzie coś dla siebie. Jest wysmakowany house Solomuna i grupy Hercules & Love Affair, porywający drum and bass Spora, mroczne techno duetu Karenn czy bardzo świeże i trudne do zakwalifikowania brzmienia Johna Talabota i Graze. Z ogłoszonych dziś artystów tylko jeden występował jak dotąd na naszym festiwalu. Cała reszta pojawi się na plaży w Płocku po raz pierwszy.

Jednym z tych debiutujących na nadwiślańskim piasku artystów jest Solomun, czyli założyciel szalenie ważnej obecnie wytwórni – Diynamic. Nie będzie przesadą napisać, że on oraz jego oficyna bardzo mocno wpłynęli na dzisiejsze brzmienie muzyki house, rozsławiając charakterystyczne ciepło i melodyjność, które szybko zaczęły być kopiowane przez wielu. Sam Solomun jest jednym z najbardziej cenionych artystów ostatnich lat – ma na koncie tytuły DJ-a i Producenta Roku od takich instytucji, jak „Mixmag”, „Groove Magazine” czy DJ Awards Ibiza.

www.audioriver.pl

KL

Dodane tagi