ARTYKUŁ

Drugie życie opakowań PAT&RUB

Stosowanie pojedynczych opakowań, brak dodatkowych ulotek, zdatność do recyklingu - to jest już na porządku dziennym w PAT&RUB. Do tego dochodzą kreatywne pomysły na „życie po życiu” opakowań kosmetyków.

Kosmetyki, dla których podstawą jest natura, nie mogłyby być pakowane nieekologicznie. Dlatego marka PAT&RUB stawia na:
1. Jak najmniej opakowań pojedynczego produktu! Solidne tuby, czy pojemniki nie potrzebują dodatkowych tekturowych pudełek. A jeżeli już jest ono konieczne, to…
2. Wydajnie wykorzystujemy powierzchnię opakowania, drukując informacje o kosmetyku wewnątrz pudełka. Nie drukujemy dodatkowych ulotek!
3. Nasze opakowania nadają się do recyklingu, czyli mogą być ponownie wykorzystane w produkcji.
4. Dbamy o to, by nasze opakowania były jak najbardziej funkcjonalne i cieszyły naszych klientów. Czasem ta funkcjonalność może przejawić się w zupełnie nieoczekiwanych obszarach. I dlatego…

Gdy już zużyjemy ostatnią porcję masła, scrubu, orzeźwimy się ostatnią mgiełką – nie wyrzucajmy od razu pustego opakowania do śmieci! Plastikowe pudełko po scrubie – pojemność 500 ml, może znaleźć wiele ciekawych zastosowań w domowym gospodarstwie. Filcowy worek, który krył w sobie zestaw kosmetyków – może otrzymać inne dekoracyjne zadanie.

Dzielne „Perfekcyjne Panie Domu” z zespołu PAT&RUB otrzymały kreatywne zadanie natchnienia drogich Czytelników pomysłami na drugie życie opakowań. Oto, co powstało:

Tekst: Marta Ziubińska, PR Manager Aromeda Sp. z o. o. - producenta kosmetyków naturalnych PAT&RUB (www.patandrub.pl)
Zdjęcia: Zespół kreatywnych, ekologicznych i perfekcyjnych „Pań domu” PAT&RUB
Artykuł ten otrzymał Nagrodę Główną WPIS ROKU 2014 w konkursie Blog Firmowy Roku 2014 (www.naturalnyblog.pl).

Artykuł się w OOH magazine, styczeń - marzec 2015. Wersja online magazynu do pobrania TUTAJ.

Dodane tagi