NEWS

Zgłoszenia na ProCarton/ECMA Awards tylko do 21 maja

Zgłoszenia na ProCarton/ECMA Awards tylko do 21 maja

Dobiega końca przyjmowanie zgłoszeń na 19. edycję największego międzynarodowego konkursu promującego nowe, kreatywne projekty opakowań zaprojektowanych z papieru lub tektury. W tym roku nagrody zostaną przyznane w 7 kategoriach: napoje, wyroby cukiernicze, kosmetyki, żywnośc, ochrona zdrowia i farmacja, opakowania nieżywnościowe. Dodatkowo zostaną uhonorowane najbardziej innowacyjne i trwałe opakowania oraz wybrane „Papierowe Opakowanie Roku”. W konkursowym jury znajdą się designerzy i reprezentanci takich światowych marek, jak Unilever, Mars i Carrefour.

W ramach poprzedniej edycji do udziału w prestiżowym konkursie zgłoszono 120 realizacji. Niestety, nasi rodzimi projektanci nie mogą pochwalić się wieloma sukcesami w ProCarton. - Do tej pory mieliśmy tylko kilka zgłoszeń z Polski. Jako jeden z kluczowych europejskich rynków powinien być zdecydowanie lepiej reprezentowany w naszym konkursie – mówi Suzanne McEwen, Dyrektor Marketingu i PR w ProCarton.

W ubiegłym roku międzynarodowe jury doceniło pracę studentki z Polski, Magdaleny Witkowicz, która znalazła się w gronie finalistów ProCarton Young Designers Award 2014 za opakowanie „Pingwin-witaminowy przyjaciel”. Należy mieć nadzieję, że to dobry prognostyk dla polskich projektantów opakowań z ambicjami.

Finalistów ProCarton/ECMA Awards poznamy w sierpniu, a oficjalna gala wręczenia nagród obędzie się na Kongresie ECMA 10 września, który w tym roku swoją odsłonę będzie miał w Bukareszcie.

www.procarton.com

JK

\

Dodane tagi