NEWS

Nowi Dyrektorzy Kreatywni w WALK

Nowi Dyrektorzy Kreatywni w WALK

Mariusz Pitura objął stanowisko Dyrektora Kreatywnego Walk Creative zastępując na tym stanowisku Darka Rzontkowskiego, a Alek Frydrych został Dyrektorem Kreatywnym Walk Digital.

Mariusz Pitura urodził się w Lublinie. Tam studiował Dziennikarstwo, Prawo, Scenariopisarstwo i Realizację Filmów Dokumentalnych. Po skończonych studiach przeniósł się do Warszawy, gdzie zaczął pracę jako copywriter. 10 lat później został dyrektorem kreatywnym polskiego oddziału agencji JWT Warszawa. Funkcję tę sprawował przez ostatnie 4 lata. Pitura ma 13 lat oświadczenia w reklamie. Jest absolwentem Cannes Lions & Berlin School of Creative Leadership, zwycięzcą i jurorem wielu festiwali reklamowych w kraju i za granicą, stypendystą programu „Młoda Animacja“ w Studiu Filmowym im. A. Munka, jest scenarzystą nagradzanych komiksów, reżyserem filmów dokumentalnych i animowanych. W 2015 roku miesięcznik Press wybrał go jedną z 25 postaci polskiej reklamy po ‘89 roku.

Alek Frydrych pełnił dotychczas funkcję Senior Digital Creative w Walk Digital. Wcześniej pracował m.in. w Leo Burnett, Sholz&Friends, Change Digital. 
Podczas pracy w różnych zespołach kreatywnych zdobył min. złoto na festiwalu Golden Drum. W 2014 roku otrzymał Grand Prix KTR za projekt KULTURYZATOR dla marki Frugo. Ma 8 letnie doświadczenie w branży. Zadaniem obu Dyrektorów Kreatywnych będzie nadzór nad pracami 16 osobowego działu kreacji, a celem - rozwój kompetencji zespołów kreatywnych zarówno w ramach komunikacji w kanałach tradycyjnych jak i digital oraz nieustanne podwyższanie jakości rozwiązań kreatywnych oferowanych przez agencję.

 KL

Dodane tagi