NEWS

Quad/Graphics Europe z nowymi certyfikatami ISO

Firma Quad/Graphics Europe uzyskała certyfikaty ISO 9001:2008 i PN-N-18001:2004. Dokumenty formalnie potwierdzają, że spółka w zakresie jakości i BHP spełnia wymagania zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Zdobyte certyfikaty są kolejnymi po ISO 14001:2004, PEFC i FSC, uzyskanymi przez Quad/Graphics.

W 2009 roku Quad/Graphics wprowadził System Zarządzania Środowiskowego, potwierdzony certyfikatem ISO 14001:2004. Kwestią czasu było rozszerzenie funkcjonującego systemu o wymagania standardów zarządzania jakością zgodnie z ISO 9001:2008 oraz BHP, zgodnie z normą PN-N-18001, czyli wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, dostosowanego do najwyższych międzynarodowych standardów.

- Zanim przystąpiliśmy do wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania mieliśmy świadomość, że sporo wymagań normy ISO w zakresie jakości i bezpieczeństwa mamy już spełnionych. Wdrożenie ZSZ oznaczało dla nas uporządkowanie systemu zarządzania oraz zapewnienie jakości na każdym etapie realizacji zamówienia – mówi Jakub Dyląg, Dyrektor Zarządzający Quad/Graphics Europe.

Jak informuje przedstawiciel firmy, wdrożenie w Quad/Graphics Zintegrowanego Systemu Zarządzania rozpoczęło się w styczniu 2014 roku. W proces byli zaangażowani wszyscy pracownicy w firmie, co gwarantowało pomyślność przedsięwzięcia. Audyt certyfikujący przeprowadzony przez firmę DEKRA odbył się w marcu 2015 roku.

- Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, potwierdzonego certyfikatami ISO, wprowadza Quad/Graphics na wyższy poziom jakości zarządzania. Zyskują na tym pracownicy, którym łatwiej realizować indywidualne cele. Zyskuje firma, która w sposób skoordynowany zarządza kluczowymi procesami i realizuje cele strategiczne. W końcu zyskują klienci, którym gwarantujemy współpracę z jednym najnowocześniejszych i najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw na świecie – dodaje Jakub Dyląg.

Zgodnie z wymogami, działania Quad/Graphics w obszarach jakości, ochrony środowiska i BHP (ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 i PN-N-18001:2004), jak również w obszarze zasobów leśnych (PEFC i FSC), będą w przyszłości regularnie monitorowane przez zewnętrznych audytorów.

JK

Dodane tagi