NEWS

Atlas wspiera para-badmintonistę Bartłomieja Mroza

Atlas wspiera para-badmintonistę Bartłomieja Mroza

Grupa Atlas została jednym ze sponsorów Bartłomieja Mroza, para-badmintonisty z Kędzierzyna-Koźla, promującego tę dyscyplinę sportu wśród osób niepełnosprawnych. Umowa obwiązuje od maja do końca 2015 roku.

W ramach współpracy, logo największego polskiego producenta chemii budowlanej znajdzie się na tylnej stronie koszulki Bartka Mroza oraz na jednym z rękawów. Logotyp będzie również wyeksponowany na stronie internetowej Klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle i wszelkich materiałach związanych z zawodnikiem i jego startami.

- Jako firma społecznie odpowiedzialna wspieramy polskich sportowców reprezentujących różne dyscypliny, by tym samym współtworzyć profesjonalny wizerunek na arenie międzynarodowej. Tym bardziej pragniemy angażować się we współpracę z tymi, którzy codzienną pracą walczą w przeciwnościami i odnoszą sukcesy – mówi Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Atlas.

Bartłomiej Mróz, od urodzenia niemający prawego przedramienia, rozpoczął przygodę z badmintonem w grudniu 2005 roku, od pierwszych treningów grając z pełnosprawnymi zawodnikami. Jako pierwszy Polak wystartował w zawodach rangi mistrzowskiej w para-badmintonie i wielokrotnie stawał na podium zarówno w singlu, jak i w Deblu, jak podczas Mistrzostw Świata w Niemczech w 2013 i w Mistrzostwach Europy 2014 w Hiszpanii. Jest propagatorem badmintona w szkołach wśród dzieci i młodzieży, a także para-badmintona wśród osób niepełnosprawnych. Mistrzowskie osiągnięcia i doskonała technika sprawiły, że od blisko dwóch lat pracuje jako instruktor.

- Para-badminton jest całym moim życiem. Starty i zwycięstwa oczywiście przynoszą ogromną radość i satysfakcję, ale liczy się dla mnie przede wszystkim fakt, że są przekuwane na obalenie stereotypów i zachęcenie innych niepełnosprawnych do spełniania swoich marzeń oraz aktywności fizycznej. Wierzę, że dzięki wsparciu od Grupy Atlas będę mógł zdziałać na tym polu jeszcze więcej - mówi Bartłomiej Mróz.

W najbliższym okresie sportowiec wystartuje w Pekinie (China Para-Badminton International, 27-31.05), w Dublinie (Irish Para-Badminton International) oraz w Solo (2nd Indonesia Para-Badminton International).

JK 

Dodane tagi