NEWS

Stacja Mercedes - wielofunkcyjny Pop-Up Store projektu WWAA

Stacja Mercedes - wielofunkcyjny Pop-Up Store projektu WWAA

Po raz trzeci na warszawskim Powiślu pojawiła się Stacja Mercedes. Letni pawilon zaprojektowała pracownia architektoniczna WWAA.

Stacja Mercedes to sezonowe miejsce, stworzone, by łączyć w sobie wiele funkcji. Budynek powstał na drewnianym stelażu i pokrywa go perforowana, falista blacha. Architektonicznie pawilon nawiązuje do osiedlowych garaży, których charakterystyczna bryła definiowała tę część Powiśla jeszcze kilka lat temu oraz do warsztatów maszynowych i parowych, mieszczących się w tej lokalizacji w XIX wieku.

Tegoroczna Stacja Mercedes uległa znacznej transformacji względem poprzednich edycji. W nocy jest ona zamkniętą bryłą, aby za dnia, dzięki podnoszonym do góry panelom elewacyjnym, zamieniać się w otwarty na wszystkie strony letni pawilon. Stacja nie tylko nawiązuje do industrialnej przeszłości Powiśla, ale także doskonale wpisuje się w estetykę najbliższego otoczenia, dobrze komponując się wizualnie z sąsiadującym wiaduktem mostu im. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Dzięki ponownemu wykorzystaniu materiałów konstrukcyjnych, zachowano drewniany szkielet z poprzednich edycji, który pokryto falistą, perforowaną blachą, od wewnątrz budynku transparentną, dzięki czemu osoby przebywające w Stacji, mogą podziwiać krajobraz okolicznego parku. Zewnętrzną elewację budynku tworzy system ruchomych paneli. Po ich podniesieniu, wyrównana linia fasady, zmienia się w nieregularny układ bram wjazdowych. Otwarta konstrukcja przyjmuje formę pawilonu, dostępnego ze wszystkich stron dla przechodniów. Ponad dachem unoszą się doświetlające wnętrze świetliki – kostki, wykonane z poliwęglanu. Wykorzystanie semi-transparentnego materiału pozwoliło na rozświetlenie bryły po zmroku.  

Stacja jest otwarta na przyjęcie wielu funkcji: prezentację samochodów marki, restaurację, scenę koncertową czy letnie kino. W pobliżu znajdują się wolnostojące parkingi dla rowerów oraz wbudowane w taras pawilonu, specjalnie dostosowane stanowisko dla  e-bike’ów.

Zlokalizowana na Powiślu Stacja stanowi zarówno miejski salon Mercedes-Benz, jak i ważne miejsce spotkań, odpoczynku w otwartej przestrzeni parku oraz rozrywki. Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września br.) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem asystentów sprzedaży i mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

Szczegółowe informacje: www.stacjamercedes.pl  facebook.pl/StacjaMercedes, twitter.com/StacjaMercedes, instagram.com/stacjamercedes

JK

Dodane tagi