NEWS

Nowości i innowacje podczas Targów Opakowań Packaging Innovations

Już dziś wiadomo, iż na Gości tegorocznej, ósmej edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Warszawie, będą czekały liczne nowości i innowacje. Po raz pierwszy wystawcy będą prezentować swoje produkty na dwóch halach. Swój udział potwierdzili liderzy branży z kraju i zagranicy. Organizatorzy przyjęli ponad 150 zgłoszeń i liczba ta stale rośnie.

Dzięki dodatkowej powierzchni organizatorzy mogą zapewnić bogatszy program towarzyszący. Wiadomo już, że drugiego dnia targów odbędzie się pierwsze w Polsce Forum Druku Cyfrowego. Inicjatorem wydarzenia jest wystawca targów, Spółka Aniflex – producent etykiet samoprzylepnych. Jak zapowiadają organizatorzy forum, będzie to „jedyne na rynku spotkanie praktyków, w całości poświęcone technologii umożliwiającej personalizację opakowań, druk zmiennych danych oraz produkcję Just In Time, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów ich zakupu”. Udział w forum będzie bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Aby czas odliczania do Targów płynął szybciej, organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają pierwsze nowości. Wśród firm, które zgłosiły swoje innowacje jest firma Seufert (STV), która zaprezentuje opakowania Stone film box. Firma zapewnia, że „jest on produkowany w 100 procentach z odpadów kamiennych oraz materiałów recyklingowych (…) dostarcza nowej, zrównoważonej alternatywy dla białych lub drukowanych, składanych opakowań z tworzywa”. Kolejną nowością będzie drukarka ColorWorks C7500 prezentowana przez firmę Epson. ColorWorks C7500 to zupełnie nowa jakość w zakresie szybkiego i niezawodnego drukowania w kolorze trwałych etykiet.

Targom Packaging Innovations zawsze towarzyszy stały program m.in. seminaria workShops, konferencje i warsztaty. Już po raz 5-ty swoje projekty zaprezentują studenci, w specjalnie przygotowanej dla nich strefie. Swoimi innowacyjnymi projektami opakowań będą starali się zainteresować wystawców oraz zwiedzających.

Targi Packaging Innovations odbędą się w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku w Hali EXPO XXI w Warszawie przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

OOH magazine jest partnerem targów.

www.packaginginnovations.pl

KL

Dodane tagi