NEWS

Konferencja Muzyczna Audioriver jedzie do Trójmiasta

Organizatorzy festiwalu Audioriver ogłosili miejsce odbywania się szóstej edycji tworzonej przez nich konferencji muzycznej. Po pięciu latach spędzonych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, przyszedł czas na Trójmiasto. Debaty i wykłady odbędą się 2 kwietnia br. w Olivia Business Centre w Gdańsku, a After Party w sopockim klubie Sfinks700. Gwiazdą nocnej imprezy będzie Black Coffee, a bilety na oba wydarzenia są już w sprzedaży.

Konferencja Muzyczna Audioriver jest integralną częścią projektu Rynek Niezależny – inicjatywy festiwalu, mającej na celu profesjonalizację biznesu związanego z muzyką alternatywną. Organizowana od 2011 roku, odwiedziła już cztery miasta i pięć uczelni, poruszając takie tematy, jak pozycja kobiet na scenie muzyki elektronicznej, sponsoring prywatny i publiczny, tworzenie skutecznych kampanii marketingowych i wiele innych. Odbiorcami tych wydarzeń są zarówno osoby już działające w biznesie muzycznym, jak i ludzie, którzy dopiero rozważają wejście w ten świat.

- Po pięciu edycjach na uczelniach wyższych, tym razem postanowiliśmy pojawić się w nieco innej przestrzeni i znaleźliśmy do tego idealnego partnera. Olivia Business Centre to nowoczesny kompleks biznesowy znajdujący się tuż obok kampusu Uniwersytetu Gdańskiego i ściśle współpracujący z tą uczelnią. W Olivia Business Centre swoje siedziby mają zarówno wielkie firmy, jak i start-upy, które korzystają z fantastycznych rozwiązań co-workingowych. Przenosząc Konferencję z przestrzeni uczelnianej w biznesową, chcemy pokazać, że przedsięwzięcia muzyczne mogą świetnie funkcjonować w takim profesjonalnym, biurowym otoczeniu – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver.

- Konferencja Muzyczna Audioriver jest organizowana przez pełnych pasji, młodych ludzi i do takich też jest kierowana. Chcemy, aby osoby z różnych środowisk odnajdywały swoje miejsce w Olivia Business Centre, dlatego jesteśmy otwarci na realizację pomysłów dotyczących wszystkich sfer życia. Nawiązanie współpracy między Audioriver a naszą organizacją jest wspaniałą wiadomością dla wszystkich trójmiejskich fanów dobrej muzyki. Gorąco zachęcamy ich, a także studentów uczelni wyższych, do odwiedzenia naszego centrum w sobotę 2 kwietnia – mówi Jake Jephcott, dyrektor ds. rozwoju biznesu Olivia Business Centre.

Tego samego dnia, ale wieczorem i w klubie Sfinks700 odbędzie się After Party, którego główną gwiazdą będzie Black Coffee. Artysta ten był bardzo wyczekiwany na zeszłorocznym Audioriver Sun/Day, lecz niestety z powodu złej pogody, nie mógł dotrzeć do Płocka. A wielkie oczekiwanie nie było bezpodstawne, bo Black Coffee to house’owy DJ i producent z RPA, w Afryce mający status prawdziwej legendy. Legendy, którą od około trzech lat zaczyna dostrzegać także Europa i Stany Zjednoczone.

Bilety na oba wydarzenia są już dostępne w salonach Empik oraz na http://audioriver.ebilet.pl

Wstęp na wszystkie panele i wykłady w Olivia Business Centre kosztuje zaledwie 10 zł. Z kolei bilet na After Party w przedsprzedaży dostępny jest w cenie 25 zł, a jego finalny koszt w dniu wydarzenia to 35 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

***

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski  i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Sigma live, Calyx & TeeBee, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Four Tet,  Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Jaguar Skills, Leftfield, Recondite live, Scuba, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Vrilski (Vril & Voiski) live.  

11. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 r.

www.audioriver.pl

JK

 

Dodane tagi