NEWS

Case study: stoisko firmy G&G Studio podczas Retail Show

Case study opracowany przez firmę G&G Studio 

Punktem wyjścia do projektu było ustalenie czym tak naprawdę zajmuje się GG Studio. Wspólne rozważania doprowadziły nas do wniosków , że skoro od lat naszą dewizą jest hasło „od projektu do efektu” realizowane głównie w przestrzeni sklepowej, takie też powinno być nasze stoisko . Słowem miało zawierać w sobie wszystko to, co oferujemy i możemy zaoferować naszym Klientom – projekt, technologię, produkcję, montaż i efekt WOW w konwencji mini sklepu. Stworzyliśmy więc dwie witryny – otwartą i zamkniętą, ścianki „produktowe” i strefę inicjatywową wraz z wyposażeniem. W obrębie stoiska pojawiły się m.in. ekrany w zabudowie dokumentujące etapy pracy z Klientem, multimedialne prezentery produktowe, grafiki, litery i ikony 3D z podświetleniem i bez oraz podesty z manekinami.

Pozostawała kwestia formy. Stała się ona wyrazem naszego zamiłowania do skandynawskiej prostoty i harmonii kształtów. Inspiracją były karty historii – po trochu lekkie i strzeliste formy gotyckich sklepień, rytmy i symetria klasycyzmu oraz polski modernizm okresu międzywojennego. No i karty książki – w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Proces projektowy rozpoczął się od zamodelowania filaru konstrukcji, a dalsze kroki nawiązywały formą do wszystkich elementów tego filaru. Powstało niebanalne sklepienie żebrowe, gzyms i zaoblony narożnik – idealny na „ szyld”. Ograniczyliśmy się do 3 materiałów – syberyjskiej sklejki suchotrwałej , PMMA i płyty kompozytowej typu DiBond. Paleta kolorów również była oszczędna – kolor naturalnej sklejki, biel, czerń i pomarańcz – kolor od zawsze kojarzony z GG. Produkcja zajęła nam mniej niż tydzień wytężonej pracy 24h na dobę, a 4 dwuosobowe ekipy postawiły stoisko w 14h.

Zależało nam na pokazaniu lekkiego w odbiorze i przyjaznego człowiekowi otoczenia, gdzie komfort przebywania i bliski kontakt z wysokiej jakości materiałami i niebanalnym wzornictwiem kończy się finalizacją sprzedaży. Sądząc po komentarzach osób odwiedzających nasze stoisko, myślę że na tym polu odnieśliśmy pełny sukces.

Tekst: Magda Kramek

Projekt i nadzór autorski: Anna Marmur

Konstrukcja i nadzór wykonawczy: Tomasz Klekotka

www.ggstudio.pl

KL

 

Dodane tagi