NEWS

Toyota i Clos Brothers szukają domu dla psiej gwiazdy

Tayga, około 5-letnia suczka w typie wyżła niemieckiego, była bohaterką sesji przygotowanej przez agencję Clos Brothers dla modelu Toyota AYGO. Pies pochodzi ze schroniska w Korabiewicach i szuka domu. Krótki film opowiadający jego historię w ciągu jednej doby uzyskał ponad milion wyświetleń!

Scenariusz sesji zakładał serię ujęć modelki, która wyprowadza na spacer psa. Zamiast zwykłego castingu organizatorzy postanowili poszukać czworonożnego przyjaciela wśród podopiecznych okolicznych schronisk i tak trafili do Korabiewic.

- Tayga na planie okazała się prawdziwą profesjonalistką. Reagowała na komendy i współpracowała z modelką i fotografem. Chcieliśmy odwdzięczyć się za jej ciężką pracę, a wiemy, że najlepszą nagrodą będzie dla niej dobry dom. Chcieliśmy przeprowadzić kampanię w mediach społecznościowych, która zachęci do adopcji zwierząt ze schronisk – mówi Paulina Małachowska, Account Executive z Clos Brothers, inicjatorka akcji.

Pomysł ten został entuzjastycznie przyjęty przez Toyotę Polska, a nawet przez nią rozwinięty. We współpracy z Clos Brothers i Airy Movies powstał krótki film, który w szczery sposób opowiedział historię Taygi oraz zachęcał do adopcji innych zwierząt, a także wsparcia samego schroniska. Film został opublikowany na fanpage'u schroniska w Korabiewicach i w ciągu doby obejrzał go ponad milion osób. Każde udostępnienie filmu to 1 złotówka przekazana na rzecz schroniska przez Toyotę. Chociaż licznik akcji miał zamknąć się po uzyskaniu 35 tys. udostępnień, użytkownicy dalej dzielą się nim, aby propagować ideę adopcji. Deklarują także prywatne wsparcie finansowe, a ci, którzy już z sukcesem adoptowali zwierzęta, dzielą się swoimi historiami, aby zachęcić innych.

- Bardzo cieszymy się, że akcja w tak krótkim czasie zyskała tak ogromny zasięg. Wierzymy, że dzięki temu schronisko zgromadzi dodatkowe fundusze niezbędne do codziennego funkcjonowania, bo utrzymuje się tylko dzięki wsparciu darczyńców. Prawdziwy sukces akcji ogłosimy jednak wtedy, gdy Tayga i jej przyjaciele znajdą oddanych i kochających właścicieli – podsumowuje Jarosław Bąk z Działu Marketingu Toyoty Polska.

 

Link do postu z filmem: TUTAJ

Każdy z nas może pomóc!

Wszelkie informacje dotyczące adopcji oraz wsparcia podopiecznych schroniska w Korabiewicach można znaleźć na: www.adopciaki.pl lub www.schronisko.info.pl/adopcje

JK

 

Dodane tagi