NEWS

Adam  Fry wiceprezesem jednostki Professional Solutions Europe

Adam  Fry wiceprezesem jednostki Professional Solutions Europe

Firma Sony ogłosiła, że Adam Fry otrzymał nominację na stanowisko wiceprezesa jednostki Professional Solutions Europe (PSE).

Nominacja przyczyni się do dalszego rozwoju działalności Sony w europejskim sektorze B2B.

Fry obejmuje tę kierowniczą funkcję po 25 latach pracy w Sony. Jego zadaniem będzie dalszy rozwój działalności Sony w europejskim sektorze B2B, zarówno na tradycyjnych rynkach, jak i w nowych segmentach: kina, wideomonitoringu i sportu. Fry pracuje w Sony od 1990 roku. Od 2013 roku pełni funkcję zastępcy wiceprezesa jednostki Sony Professional Solutions.

Wcześniej zajmował wiele stanowisk dyrektorskich szczebla europejskiego, między innymi dyrektora ds. działań krajowych w Europie Północnej i Centralnej, dyrektora kanału europejskiego oraz dyrektora ds. klientów strategicznych kanału EMEA. W nowej roli zastąpi Katsunoriego Yamanouchiego, który po 4 latach kierowania jednostką PSE awansował na zastępcę prezesa Professional Solutions Americas.

Adam Fry jest prezesem zarządów spółek Hawkeye Innovations i Memnon oraz byłym członkiem Zarządu Sony UK Technology Centre. Ma duże doświadczenie w szeregu dziedzin i odgrywał ważną rolę w rozwoju działalności Sony na europejskim rynku profesjonalnym oraz w zwiększaniu koncentracji na ofercie rozwiązań Sony.

— Wiem, z jakim zaangażowaniem nasz europejski zespół stara się zrozumieć naszych klientów, aby móc dostarczyć im innowacyjne technologie oraz usługi łączące spersonalizowane rozwiązania z produktami „z pudełka.  Mocno wierzę, że możemy spodziewać się szybszego rozwoju naszej europejskiej działalności B2B zarówno na naszych podstawowych, tradycyjnych rynkach, jak i w nowych segmentach: motoryzacji, edukacji, salach kinowych i sporcie. Nadal będziemy kształtować obraz branży naszymi innowacjami technicznymi. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać: działając jak prawdziwy partner biznesowy, mocniej skoncentrujemy się na tworzeniu różnorodnych dodatkowych wartości dla klientów. Planujemy też nadal rozwijać naszą ofertę, tak aby stać się zaufanym dostawcą rozwiązań — komentuje Adam Fry.

— Obejmując nowe stanowisko, Adam wniesie swoje ogromne doświadczenie i odegra ważną rolę w stymulacji dalszego rozwoju działalności Sony na europejskim rynku profesjonalnym.  W czteroletnim okresie, w którym kierowałem PSE, wielokrotnie byliśmy świadkami postępu technicznego w różnych dziedzinach, jak 4K i IP. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom naszych klientów z segmentu profesjonalnego, coraz szerzej stosowaliśmy podejście polegające na łączeniu rozwiązań z zaawansowanymi technologiami. Z ufnością przekazuję Adamowi Fry kontrolę nad działalnością w Europie — a sam czekam, by zmierzyć się z nowymi globalnymi wyzwaniami – dodaje poprzednik Adama Fry, Katsunori Yamanouchi.

JK

Dodane tagi