Logo

Media & maszynyDruk CyfrowyEtykiety i opakowania

Fujifilm zaprezentował przełomowe innowacje analogowe i cyfrowe na targach Labelexpo Europe 2025

Najważniejsze atrakcje stoiska obejmowały premierę procesora FleneX Pro oraz rozszerzone możliwości urządzenia Jet Press FP790.

Fujifilm zaprezentowała kompleksowe i przyszłościowe portfolio innowacji na targach Labelexpo Europe 2025. Na stoisku 5D73 firma przedstawiła swoje rozwiązania zarówno w zakresie analogowej, jak i cyfrowej produkcji etykiet oraz opakowań. Stoisko zostało podzielone na wyraźnie oznaczone strefy analogowe i cyfrowe, oferując pokazy produktów, eksperckie dyskusje oraz interakcje z klientami – wszystko po to, aby dostarczyć cennych informacji na temat najnowszych trendów i technologii kształtujących branżę.

Kluczowe nowości produktowe

Centralnym punktem ekspozycji Fujifilm była oficjalna premiera FleneX Pro – całkowicie nowej koncepcji w przetwarzaniu form fleksograficznych, stworzonej w celu przełamania tradycyjnych workflowów i zwiększenia efektywności produkcji.

Premierze towarzyszyło wprowadzenie dwóch nowych rozwiązań dla form fleksograficznych:

  • FleneX Midori – nowa linia form zoptymalizowana pod ekspozycję LED, oferująca wyjątkowo wysoką szczegółowość odwzorowania, umożliwiająca uzyskanie do 200 lpi i 1% punktu rastrowego.
  • FleneX Pure – czysty i wszechstronny system filtracji zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami dotyczącymi obróbki form.

Rozszerzając swoją ofertę analogową, Fujifilm zaprezentował również najnowszy system utwardzania LED – LuXtreme Pro, a także nową linię farb CuremaX, wyposażoną w zaawansowane rozwiązania utwardzające zapewniające trwałość i energooszczędność w wymagających środowiskach produkcji fleksograficznej.

Rozwój rozwiązań cyfrowych

W części cyfrowej Fujifilm zaprezentował nowe ulepszenia swojej flagowej cyfrowej maszyny do elastycznych opakowań – Jet Press FP790, która teraz oferuje rozszerzoną kompatybilność również w zastosowaniach etykietowych. Urządzenie zostało zmodernizowane, aby zapewnić większą wydajność, obsługę szerszej gamy zrównoważonych podłoży oraz nowe praktyczne zastosowania – umożliwiając przetwórcom realizację szerszego zakresu zleceń z większą efektywnością.

fujifilm

Na stoisku pojawił się również Revoria Press SC285, prezentujący druk gotowych saszetek – szybkie i wysokiej jakości rozwiązanie do krótkoseryjnej, cyfrowej produkcji opakowań typu pouch.

fujifilm

Na scenie z Fujifilm

Uzupełnieniem ekspozycji technologicznej był codzienny program prelekcji „On Stage with Fujifilm”, który w tym roku powrócił w odświeżonej, angażującej formule, bez tradycyjnych prezentacji. Odbywające się cztery razy dziennie sesje obejmowały wystąpienia klientów Fujifilm, partnerów branżowych oraz użytkowników końcowych, którzy dzielili się spostrzeżeniami, omówili wyzwania rynkowe i przedstawili praktyczne wskazówki dotyczące sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie etykiet i opakowań.

Strefa relaksu i networking

Na zakończenie każdego dnia Fujifilm zapraszał gości na „Chilled Hour” – nieformalną sesję networkingową z muzyką, poczęstunkiem i okazją do dalszej rozmowy z zespołem Fujifilm, partnerami i klientami w swobodnej atmosferze.

Mark Stephenson, Head of Packaging, Fujifilm EMEA, komentuje: – Labelexpo Europe 2025 to kluczowy etap w rozwoju naszego portfolio rozwiązań dla etykiet i opakowań. Nasza obecność w tym roku odzwierciedliła zarówno szerokość, jak i głębię oferty – od zaawansowanych rozwiązań fleksograficznych po cyfrowe innowacje, które zmieniły rynek. Z radością witaliśmy odwiedzających na stoisku 5D73, gdzie doświadczyli nie tylko najnowszych technologii, ale także wartościowych rozmów, wymiany wiedzy i nowych możliwości współpracy.


Więcej newsów z branży TUTAJ.