Poligrafia Fespa 2017: Canon zaprezentuje najnowszy ploter Océ Colorado

Fespa 2017: Canon zaprezentuje najnowszy ploter Océ Colorado

0

Canon Europe, podczas zbliżających się targów FESPA 2017 (Messe Hamburg, 8-12 maja 2017 r.), pokaże najnowszą ofertę rozwiązań druku wielkoformatowego. Najważniejszym wydarzeniem na stoisku firmy będzie pierwsza w Europie prezentacja Océ Colorado 1640 – nowego 64-calowego plotera drukującego z roli na rolę wyposażonego w przełomową technologię UVgel.

Na stoisku Canon prezentowane będą dwa plotery z nowej serii, co pozwoli przekonać się o wysokiej wydajności pracy, doskonałej jakości druku i szerokich zastosowaniach technologii UVgel. Odwiedzający będą mogli także zobaczyć bogaty katalog aplikacji wyprodukowanych na Océ Colorado 1640, w tym m.in. przykłady grafik ściennych i podłogowych, banerów, tapet, plakatów czy podświetlanych reklam.

– Najnowsze urządzenia Océ Colorado 1640, obok popularnych serii Océ Arizona, imagePROGRAF i ColorWave mają wspierać dostawców usług druku wielkoformatowego w dążeniu do rozwoju nowych kierunków biznesowych. Jesteśmy przekonani, że technologia Canon UVgel będzie motorem kolejnych zmian w sektorze cyfrowego druku wielkoformatowego, zapewniając stały wzrost produktywności i większy potencjał zastosowań nowej technologii na rynku. Rynku, który w ostatnich latach rozwijał się w ograniczonym stopniu, jedynie w miarę dopracowywania technologii już dominujących wśród użytkowników – mówi Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe.

– Wprowadzając tak znaczącą innowację podczas targów FESPA 2017, chcemy budować świadomość naszych klientów, podkreślając kompleksowość oferty Canon i dostępność szerokiego portfolio rozwiązań, zarówno wśród producentów materiałów fotograficznych i reklamowych, jak i graficznych czy dekoracyjnych. Otwieramy nowe możliwości rozwoju na tych dynamicznie rozwijających się rynkach – dodaje,

Podczas targów FESPA 2017 Canon zaprezentuje także proces zautomatyzowanego cięcia z wykorzystaniem nowego systemu Océ Auto Pilot,jako elementu cyfrowego stołu do cięcia Océ ProCut. System będzie zintegrowany z ploterem płaskim UV Océ Arizona 1280GT. Océ Auto Pilot, którego prototyp pokazano na targach drupa 2016, został opracowany wspólnie z firmą Zünd Skandinavien i zapewnia znaczący wzrost wydajności, minimalizując konieczność ręcznych interwencji operatora w fazie obróbki końcowej.

Océ Auto Pilot wykorzystuje technologię obrazowania Canon EOS do rozpoznawania specjalnych paserów na zadrukowanym nośniku. Rozwiązanie automatycznie identyfikuje i jednoczesne inicjuje cięcie, bigowanie i nacinanie wszystkich materiałów na stole – zgodnie z indywidualną specyfikacją wykończeniową i niezależnie od nośnika. Zapewnia to poziom automatyzacji, który poprzednio był osiągalny tylko w przypadku drukowania większych nakładów na identycznych materiałach.

 [galeria=”1″]

Canon pokaże także produkcję różnych materiałów graficznych na urządzeniach Océ ColorWave 700 oraz Océ ColorWave 910 – ploterze z pojemną tacą odbiorczą, pozwalającym na bardzo wydajną pracę (w tym szybki druk plakatów).

Ponadto na targach FESPA 2017 pojawią się dwa modele z serii Canon imagePROGRAF PRO – ploter imagePROGRAF PRO-4000 produkujący zdjęcia i wydruki artystyczne najwyższej jakości oraz imagePROGRAF PRO-6000S, umożliwiający wydajny druk zdjęć na płótnie, druk banerów oraz innych materiałów fotograficznych.

Aby zademonstrować dostawcom usług druku potencjał jeszcze szerszej gamy materiałów wykorzystywanych do budowania zaangażowania klientów końcowych, Canon pokaże również cyfrową maszynę produkcyjną imagePRESS C750. Podczas wydarzenia urządzenie będzie wykorzystywane m.in. do produkcji różnorodnych materiałów marketingowych używanych w komunikacji bezpośredniej czy składanych banerów.

W centralnej części stoiska zostaną zaprezentowane technologie Canon, które usprawniają zarządzanie procesami web-to-print. Przykładowe materiały będą drukowane na wielkoformatowych nośnikach z bogatej oferty Canon, która obejmuje media optymalizowane pod kątem druku wodnego, pigmentowego, solwentowego i UV – w technologii Océ CrystalPoint, a także nowej technologii UVgel.

Oprócz demonstracji na żywo, Canon pokaże również prace swoich najbardziej kreatywnych klientów z całego regionu EMEA.

– Wprowadzając kolejne innowacje, Canon skupia się na wspieraniu dostawców usług druku tak, aby mogli pracować jeszcze wydajniej, odpowiadając na oczekiwania swoich klientów w zakresie jakości oraz wszechstronności rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że odwiedzający targi FESPA 2017 znajdą inspirację w naszych produktach i przekonają się, że bogata wiedza specjalistów Canon o zastosowaniach druku i rozwijaniu działalności może pomóc im w osiągnięciu sukcesu biznesowego – podsumowuje Mark Lawn.

Redakcja OOH magazine osobiście uczestniczyła w premierze maszyny w holenderskim Venlo. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

www.canon.pl

KL