Poligrafia Festiwal Druku – duże zainteresowanie ploterami Artemis

Festiwal Druku – duże zainteresowanie ploterami Artemis

0

Bestsellerowe, jak podaje producent, a także premierowe plotery i urządzenia do druku wielkoformatowego marki Artemis można było zobaczyć podczas wrześniowych targów targów Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań. Z uwagi na „polską” cenę i „europejskie” osiągi budziły zainteresowanie wielu zwiedzających.

Marka Artemis jest coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce i Europie. Portfolio Artemis obejmuje wyselekcjonowane urządzenia o najwyższym współczynniku jakości do ceny oraz najszybszym zwrotem z inwestycji (ang. ROI). Na polskim rynku najbardziej popularne są: eko-solwentowy 1601H/HL oraz twardo-solwentowy KM 3200.

W tym roku portfolio urządzeń Artemis rozszerzyło się m.in. o plotery tnące, plotery laserowe, plotery termiczne, plotery UV, systemy suszące, systemy nawijające, zgrzewarki do banerów i wyposażenie dodatkowe.

Premiera: Artemis 3224 – nowy 3-metrowy „twardziel”

Twardo-solwentowy Artemis 3224to szybki ploter wyposażony w osiem 1024-dyszowych głowic Konica-Minolta. Dzięki podwójnej liczbie dysz – jest 60% bardziej wydajny od swojego poprzednika – modelu 3200! Wielkość kropli atramentu, generowanej przez głowicę wynosi 42 pl. Jest to wystarczająca jakość do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm.

Artemis KM 3224 osiąga prędkość do 160 m2/h w rozdzielczości 180 x 720 dpi (2 pasy). W rozdzielczości 240 x 1440 dpi (4 pasy) ploter drukuje z rzeczywistą prędkością do 60 m2/h. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach.

Premiera: Artemis BDR 1309X – wszechstronny ploter laserowy

Artemis BDR 1309X to wszechstronny ploter wyposażony w laser CO2 chłodzony wodą.
Wyposażony jest w 2 stoły. Pierwszy, automatycznie regulowany, o strukturze plastra miodu przeznaczony jest do cięcia twardych i lekkich materiałów typu: papier, skóra, itd. Drugi
stół, uzbrojony w metalowe poprzeczki umożliwia cięcie i grawerowanie większych materiałów takich jak plexi, drewno, szkło, kamień, itd. Ploter posiada 2 letnią gwarancję.

Premiera: Artemis 720 – ekonomiczny ploter tnący

Artemis 720 to ekonomiczny ploter tnący o solidnej, aluminiowo-stalowej konstrukcji gwarantującej stabilną pracę i dokładne cięcie. Ploter wyposażony jest w wysokiej jakości rolki dociskowe zapewniające precyzyjne prowadzenie nawet najdłuższych i najgrubszych folii. Artemis 720 wyposażony jest w elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem. Ploter wykorzystuje algorytmy kompensacji i wygładzania krawędzi. Duży nacisk noża umożliwi cięcie najgrubszych folii.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Artemis w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.artemisprinters.eu