Poligrafia Fujifilm Europe na 10. jubileuszowej Akademii Zarządzania Barwą

Fujifilm Europe na 10. jubileuszowej Akademii Zarządzania Barwą

0

Po raz kolejny firma Fujifilm Europe – producent zaawansowanych rozwiązań dla prepressu, druku offsetowego i cyfrowego – włączyła się w aktywne wsparcie wydarzeń branżowych. Tym razem wzięła udział w jubileuszowej 10. edycji Akademii Zarządzania Barwą, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz. Konferencja, która zgromadziła ponad 160 osób – przedstawicieli branży poligraficznej (drukarzy i dostawców, a także fotografów, grafików, pracowników studiów DTP i prepress) odbyła się w dniach 24-25 listopada 2016 r. w hotelu Magellan Biznes & SPA w Bronisławowie i stanowiła połączenie dużej dawki wiedzy i dobrej zabawy. Firma Fujifilm Europe nie tylko wystąpiła tu z referatem, ale była także jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.

Podczas tegorocznej edycji Akademii Zarządzania Barwą, która obfitowała w prezentacje wielu dostawców, firma Fujifilm Europe postawiła na tematykę związaną z konwersją koloru w ramach systemu workflow XMF. Referat na ten temat wygłosił Marek Czarnocki, inżynier serwisu w polskim dziale systemów graficznych Fujifilm Europe.

XMF Workflow zapewnia – jak mówił prelegent – pracę z wieloma urządzeniami wyjściowymi. Dzięki możliwości przygotowania pliku PDF (zarówno do naświetlania CTP jak i do druku, również cyfrowego) za pomocą jednego kliknięcia przycisku myszy, system XMF Workflow automatycznie dostosowuje odpowiednie parametry impozycji, zarządzania kolorami i rastrowania, zachowując całkowitą spójność danych i konsystencję kolorów. Umożliwia również drukowanie sekcji na maszynach cyfrowych w celu wykonania odbitek próbnych.

– Ponieważ system XMF Workflow bazuje na architekturze Adobe Mercury dla APPE najnowszej generacji i korzysta z PDF, jest znacząco skuteczniejszy przy obsłudze coraz bardziej złożonych plików PDF, tworzonych zarówno w aktualnie dostępnych jak i dopiero projektowanych aplikacjach kreatywnych – mówił Marek Czarnocki. – Dopełnieniem jest tu zintegrowana obsługa JDF, co w połączeniu z systemami MIS zapewnia udoskonaloną komunikację pomiędzy programami oraz wyposażeniem przygotowalni, poszczególnymi etapami druku i działami wykończenia. Stanowi to jednocześnie element środowiska produkcyjnego, bogatego w informacje i umożliwiającego pełny wgląd w stadium realizacji i koszty. To podejście, w połączeniu z inwestycją w rdzenne technologie sprawia, że system XMF Workflow stanowi dobrą lokatę na przyszłą działalność myślących o rozwoju firm.

– Udział w konferencjach organizowanych dla branży poligraficznej jest dla nas nie tylko możliwością przekazania wiedzy, jaką posiadamy oraz prezentacji produktów z naszej bogatej oferty, ale przede wszystkim spotkania się z przedstawicielami branży w szerokim tego słowa pojęciu – mówi Bartosz Grzęda, kierownik sprzedaży rozwiązań poligraficznych w polskim oddziale Fujifilm. – Od wielu lat dostarczamy dla tego sektora rynkowego zaawansowane rozwiązania, stosowane na wielu etapach procesu druku offsetowego (w przygotowalni czy hali maszyn), cyfrowego oraz wielkoformatowego, dlatego też opinie użytkowników, a także potencjalnych zainteresowanych są dla nas niezwykle cenne. Z tego względu nie mogło nas również zabraknąć na konferencji poświęconej zarządzaniu barwą, gdzie mogliśmy podzielić się bogatą wiedzą, jaką mamy w tym temacie.

www.fujifilm.eu/pl

KL