Poligrafia Fujifilm Europe na 2. konferencji „LED UV, H-UV i nowe technologie”

Fujifilm Europe na 2. konferencji „LED UV, H-UV i nowe technologie”

0

Firma Fujifilm Europe – producent zaawansowanych rozwiązań dla prepressu, druku offsetowego i cyfrowego – zaprezentowała korzyści wynikające z zastosowania oferowanych przez siebie produktów podczas konferencji zorganizowanej przez magazyn Świat Poligrafii Professional. Odbywała się ona 14 listopada br. w hotelu Mercure Warszawa Centrum i poświęcona była innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie suszenia wydruków. Wzięło w niej udział około 140 przedstawicieli drukarń oraz dostawców rozwiązań dla branży poligraficznej.

FirmaFujifilm Europe aktywnie wspiera imprezy branży poligraficznej. Od wielu lat dostarcza dla tego sektora rynkowego zaawansowane rozwiązania, stosowane na wielu etapach procesu druku offsetowego (w przygotowalni oraz hali maszyn), jak również cyfrowego i wielkoformatowego. Wśród jej rozwiązań są m.in. produkty znajdujące zastosowanie w produkcji płyt offsetowych w formatach B2, B1 oraz VLF, w oparciu o technologie fotopolimerową i termiczną. W swojej ofercie posiada także szeroką gamę naświetlarek, wywoływarek i powiązanej z nimi chemii do przygotowalni. Klientom oferuje też chemię dla druku offsetowego – pełną gamę roztworów zwilżających, zmywaczy, sprejów, silikonów, klejów i materiałów pomocniczych.

Istotnym elementem bogatego portfolio tego dostawcy są maszyny cyfrowe i tej technologii poświęcone było wystąpienie przedstawiciela firmy – Marka Stephensona. Nawiązał on do tematu konferencji, jakimi były innowacyjne rozwiązania w zakresie suszenia wydruków, wskazując, że są to rozwiązania dla poszukujących usprawnień w swojej produkcji, ale porównał je do rozwiązań inkjetowych, które – zdaniem prelegenta – mogą zapewnić użytkownikom jeszcze więcej korzyści. W swojej prezentacji przedstawił m.in. ciesząca się coraz większą popularnością na całym świecie półformatową maszynę inkjetową – Jet Press 720S. Znalazła już ona, jak podkreślał Mark Stephenson, ponad 70 użytkowników na całym świecie. Warto wspomnieć, że rozwiązanie to uzyskało w ostatnim czasie dwa prestiżowe certyfikaty branżowe – FOGRA i GRACol. Pierwszy z nich przyznawany jest przez cieszące się dużym autorytetem w przemyśle poligraficznym niemieckie stowarzyszenie branżowe. GRACol z kolei jest przyznawany przez północnoamerykańską organizację, zajmującą się standardami funkcjonującymi w branży poligraficznej. Oba certyfikaty są potwierdzeniem tego, czego na co dzień doświadczają użytkownicy, a o czym mówił Mark Stephenson – zapewnia ono realizację prac z wysoką jakością, precyzją i stabilnością. Jet Press 720S to czterokolorowa,cyfrowa, arkuszowa maszyna drukująca w formacie B2 z prędkościądo 2700 ark. B2/h. Ze względuna swoją dużą niezawodność i bezawaryjne działanie Jet Press720S, co podkreślał prelegent, wyznacza nowe standardycyfrowego druku.

– Zapewnia ona najwydajniejszy sposób produkcji zlecenia niskonakładowego– wystarczy wysłać PDF do urządzeniai wydrukować go. Nie potrzebne są tu płyty, naświetlarki do płyt, wywoływarki, ani też próbki wydruków przypasowaniu barw. Co więcej – w procesie druku cyfrowego nie ma odpadu i prawie żadnych materiałóweksploatacyjnych, co jest korzystne dla środowiska naturalnego, a ten aspekt dla naszej firmy jest również niezmiernie ważny – mówił Mark Stephenson.

W swoim wystąpieniu Mark Stephenson wymieniał wiele dodatkowych korzyści wynikających z zastosowania technologii inkjetowej, m.in. możliwość zatrzymania produkcji w dowolnej chwili, poszerzenia oferty o produkty, których wykonanie nie byłoby wcześniej możliwe bez tego rodzaju maszyny czy wyróżnienie się na tle konkurencji. Do istotnych cech omawianego urządzenia należy również możliwość drukowania szerszym zakresem kolorystycznym niż przy standardowym druku offsetowym. Mark Stephenson podkreślał też rzetelność firmy Fujifilm Europe i jej bogate, wieloletnie doświadczenie. Swoje wystąpienie zakończył następującą wskazówką: „Poszukujesz rozwiązania UV LED, aby usprawnić swoją produkcję – mówił. – Jeśli jednak myślisz o zakupie nowego rozwiązania, które zrewolucjonizuje twoją produkcję, pomyśl również o rozwiązaniu Fujifilm Europe. Zyskasz dzięki niemu oszczędności ekonomiczne, czasowe, ale przede wszystkim zaproponujesz swoim klientom nową jakość usług i wyróżnisz się na tle konkurencji. Rozwiązanie Fujifilm Europe to z pewnością produkt dla tych, którzy wymagają więcej”.

http://www.fujifilm.eu/pl

KL