Logo

Media & maszyny

Targi FESPA 2017 – ekscytujący sukces dla Mimaki Europe

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, ogłosił dziś, że targi FESPA 2017 zakończyły się największym w historii sukcesem, z dwoma stanowiskami o łącznej powierzchni 534 metrów kwadratowych. Oprócz zainteresowania zwiedzających grafiką wystawową, drukiem przemysłowym, drukiem 3D i drukiem cyfrowym na tekstyliach, goście wzięli sobie do serca tematykę targów FESPA. Temat „Odważ się drukować inaczej” wywołał wiele dyskusji na temat różnorodnych, ciekawych zastosowań, które nie są powszechne w tradycyjnym biznesie, ale dla których rozwiązania Mimaki są idealne. Obejmuje to drukowanie na innowacyjnych i nietypowych podłożach.

Firma Mimaki Europe na targach otrzymała również dwie prestiżowe nagrody:

  • za najlepszą drukarkę do elementów za serię UJF-MkII Series;
  • za najlepszą drukarkę do tekstyliów o wydajności poniżej 100 m2/h za model Tx300P-1800 z dwoma atramentami.

Na targach firma Mimaki Europe przedstawiła swojego nowego dyrektora naczelnego, pana Yuji Ikeda. Po siedmiu latach pracy w Mimaki Europe pan Ikeda powrócił do Japonii, aby objąć stanowisko starszego dyrektora generalnego ds. planowania korporacyjnego, które sprawował przez kilka lat przed powrotem na stanowisko dyrektora w Mimaki Europe.

Demonstracja nowych technologii

– Byliśmy szczególnie zadowoleni z zainteresowania uczestników demonstracją technologii naszej drukarki 3D, Mimaki 3DUJ-P – powiedział pan Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Oparty na zaawansowanej technologii atramentów UV firmy Mimaki, model 3DUJ-P oferuje modelowanie w wysokiej rozdzielczości o maksymalnych wymiarach 500 × 500 × 300 mm. Jest to pierwsze na świecie prawdziwie pełnokolorowe rozwiązanie do modelowania i obsługuje do 10 milionów różnych kolorów z możliwością osiągnięcia 84% gamy kolorów FOGRA39L z wysoką rozdzielczością druku. Model Mimaki 3DUJ-P, wykorzystujący również przezroczyste atramenty zapewniające wspaniałe efekty oraz rozpuszczalne w wodzie materiały pomocnicze, które mogą być po prostu zmywane, powinien być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Pan van den Broek powiedział też, że również nowa drukarka Tiger-1800B do szybkiego, bezpośredniego druku na tekstyliach cieszyła się dużym zainteresowaniem. To był pierwszy raz, kiedy firma Mimaki zaprezentowała drukarkę z atramentem sublimacyjnym po demonstracji maszyny z atramentem reaktywnym na wcześniejszych targach. – W istocie – dodał pan van den Broek – firma tekstylna Estampados Hermanos Perez z Mataró w Hiszpanii, obsługiwana przez dystrybutora urządzeń Mimaki, firmę Digidelta, kupiła drukarkę bezpośrednio z naszego stanowiska na targach.

[galeria=”1″]

W hali tekstyliów, gdzie centralną pozycję zajmowała drukarka Tiger-1800B z atramentem sublimacyjnym do szybkiego, bezpośredniego druku na tekstyliach, firma Mimaki prezentowała również nagrodzone drukarki Tx300P-1800 i Tx300P-1800B do bezpośredniego druku na tekstyliach, zmodernizowane o funkcję jednoczesnego ładowania tekstylnych atramentów pigmentowych oraz atramentów z barwnikiem sublimacyjnym. Pozwala to na wykorzystanie jednej drukarki do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie tkanin bez potrzeby wymiany systemów atramentowych. Ta nowa technologia, która do tej pory była nieosiągalna, stanowi przełom pozwalający poprawić produktywność i zwiększyć elastyczność drukarek do tekstyliów firmy Mimaki. Przykłady zadrukowanych cyfrowo tekstyliów obejmowały zakres od odzieży i akcesoriów po elementy wystroju wnętrz. – Na rynku tekstyliów – powiedział pan van den Broek – rośnie popyt na wyroby włókiennicze w krótszych seriach i spersonalizowane. Linia drukarek do tekstyliów firmy Mimaki umożliwi projektantom i dekoratorom wnętrz szybkie i sprawne zaspokojenie tych potrzeb i to z zachowaniem bardzo wysokiej jakości. Drukarki są również używane do wykonywania próbek, co skraca czas wprowadzania produktów na rynek bez rujnowania budżetu.

Odważ się drukować inaczej

Pan van den Broek stwierdził również, że wiele osób odwiedzających stanowisko poszukiwało sposobów drukowania na tkaninach naturalnych za pomocą takich rozwiązań jak Tx300P-1800 z tekstylnym atramentem pigmentowym. Ponadto odwiedzający byli zainteresowani wykorzystaniem druku sublimacyjnego dla mody Fast Fashion i elastycznych oznakowań. – Rozmawialiśmy też z wieloma firmami, które chcą się ponownie zająć procesami obecnie zlecanymi firmom zewnętrznym w różnych krajach, aby uzyskać większą kontrolę – skomentował. – Bardzo wszechstronne, elastyczne i niedrogie rozwiązania Mimaki są drogą do osiągnięcia tego celu.

Zastosowania w centrum uwagi

Oprócz uzyskania informacji o prezentowanych drukarkach Mimaki osoby odwiedzające stanowisko firmy poznały szeroką gamę zastosowań drukarek Mimaki. Zastosowania pokazywane na targach obejmowały zadrukowane notebooki, sukienki, poduszki, buty. Firma Mimaki chciała zainspirować odwiedzających targi FESPA, prezentując wszystkie te możliwości – ośmielając ich do „drukowania inaczej.

Pan van den Broek podsumował: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników targów FESPA 2017. To była, jak do tej pory, nasza najbardziej udana impreza, a te targi corocznie przekraczają nasze oczekiwania. To doskonała okazja do nawiązania kontaktu z odwiedzającymi z całego świata i przedyskutowania, co Mimaki może zrobić, aby przenieść firmy na wyższy poziom.

www.mimakieurope.com

KL