Poligrafia Mimaki Inspiration Cup – wielki finał!

Mimaki Inspiration Cup – wielki finał!

0

6 miast w Polsce,  235 uczestników konferencji, ponad 200 uczestników zawodów – Mimaki Inspiration Cup za nami.

 MIC był cyklem szkoleniowo- kartingowym organizowanym przez firmy Mimaki i Sico Polska. Poszczególne edycje odbywały się w różnych miastach: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Warszawie. Każde wydarzenie składało się z części konferencyjnej poświęconej najnowszym rozwiązaniom dla druku wielkoformatowego, nowościom wspierającym druk w oparciu o rozwiązania producenta oprogramowania ripującego Ergosoft oraz kreatywne media do druku Poli – Tape, J&M Textile, Pongs, Cham Paper. Uzupełnieniem do prezentacji był pokaz rozwiązań do druku solwentowego i sublimacyjnego obejmujący prezentację urządzeń firmy Mimaki: TS 300P oraz JV150, a także kalandra 120 T Monti Antonio. Na ostatnim evencie cyklu w Warszawie towarzyszyła ponadto premiera maszyny UV Mimaki JFX200-2513.

Zawody kartingowe

Zwycięzcy poszczególnych eliminacji zawodów kartingowych odbywających się w 6 miastach Polski ścigali się w Warszawie w Wielkim Finale o nagrodę główną w postaci plotera Mimaki JV150-160. Łączący w duchu sportowej rywalizacji przedstawicieli konkurujących firm z branży poligraficznej wyścig obfitował duże w emocje, gdyż… tryumfatorką Mimaki Inspiration Cup okazała się Joanna Wojtyńska z firmy REKLAWIZ, choć zdobywcy drugiego miejsca, Adrianowi Pucowi z firmy RABAK , zabrakło do niej zaledwie 0,015 sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Lewandowski reprezentujący firmę RAF DRUK. Druga nagrodą w tym konkursie była tona papieru przekładkowego ufundowana przez firmę Munksjo, a trzecią nagrodą był voucher na usługi serwisowe realizowane przez Serwis Sico Polska.  Niewątpliwie atrakcją zawodów było prowadzenie  komentarza sportowego przez znanego i lubianego komentatora sportowego Pana Tomasza Zimocha, który był pomysłodawcą wyprodukowanej przez SICO Polska i firmę OPINION flagi sektorówki na Euro 2012.

Konkurs innowacji

Szkoleniom i zawodom kartingowym towarzyszył konkurs na kreatywną pracę: Mimaki Inspiration Contest, do którego klienci mogli zgłaszać swoje najlepsze prace z druku wielkoformatowego. Do konkursu przystąpiło 12 firm, zgłaszając w sumie 34 prace. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli firm Flexa, Sico Polska oraz prasy branżowej dokonała oceny wszystkich prac, biorąc pod uwagę ich innowacyjność, technologię zadruku, użyte materiały oraz design.

Wyłoniono trzy zwycięskie projekty. Pierwsze miejsce oraz nagrodę główną w postaci trymera Extrim 260 firmy Flexa zdobyła firma Prograf SG za kaseton w skład w którego wchodziły dwie tkaniny zadrukowane techniką sublimacyjną dające efekt 3D. Drugie miejsce oraz nagrodę w postaci oprogramowania ripującego Ergosoft 15 przyznane zostało firmie Labo Print, trzecie i voucher na usługi serwisowe realizowane przez Serwis Sico Polska otrzymała Grupa Klonex.

[galeria=”1″]

Przyjemne z pożytecznym

Połączenie części konferencyjnej z zawodami kartingowymi i konkursem na najlepszą pracę kreatywną w kategorii druku wielkoformatowego okazało się bardzo atrakcyjną formułą szkoleniową – przyjemne z pożytecznym.

OOH magazine był partnerem medialnym wydarzenia.