Poligrafia Mimaki przedstawił na targach FESPA Eurasia innowacyjne rozwiązania

Mimaki przedstawił na targach FESPA Eurasia innowacyjne rozwiązania

0

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i urządzeń tnących dla rynków tworzyw sztucznych, oznakowań/grafiki, przemysłowych i tekstylno-odzieżowych, zaprezentował na  targach FESPA Eurasia swoją szeroką ofertę drukarek solwentowych i UV, zaprojektowanych, aby rozwiązać kluczowe potrzeby produkcyjne podczas druku. Pokaz odbywał się od 8 do 11 grudnia w CNR Expo w Stambule w Turcji.

Głównymi elementami stanowiska C30 w hali nr 2 były zarówno kreatywne przykłady z sektora oznakowań i grafiki, jak i możliwości przemysłowe, natomiast przy stanowisku G10 znajdującym się w hali nr 4 zostały przedstawione najnowsze rozwiązania dla druku tekstylnego.

– Portfolio firmy Mimaki ma bardzo wiele do zaoferowania w zakresie druku cyfrowego, dzięki czemu realizacja potrzeb klientów będzie jeszcze lepsza – wyjaśnia Mike Horsten, główny manager EMEA Marketing Mimaki. – Chcieliśmy, aby najpopularniejsze rozwiązania, były dostępne dla odpowiedniej grupy docelowej w szybki i łatwy sposób. Posiadanie dwóch lokalizacji na tym bardzo ważnym wydarzeniu jest idealnym rozwiązaniem. Zapewni to łatwy kontakt z odpowiednimi ekspertami, aby skutecznie odpowiedzieć na wszystkie branżowe pytania uczestników.

Branża oznakowania/grafiki oraz zastosowania przemysłowe

Atrakcją w hali nr 2 był 3,2-metrowy ploter SIJ-320UV LED umożliwiający druk z roli na rolę. Jest on idealny przy stosowaniu nośników przeznaczonych do oznakowania, w tym PCV i pozostałych materiałów banerowych przy prędkości druku nawet do 110 m2/h. Został on zaprezentowany razem z wysokiej wydajności tuszami Mimaki LUS-120 utwardzanymi promieniami UV i nowym zestawem podawania mediów, który zmniejsza marszczenie i stabilizuje przepływ nośnika podczas druku.

W tym samym miejscu można było również zobaczyć drukarki atramentowe z płaskim podłożem we wszystkich dostępnych szerokościach, łącznie z niedawno wypuszczoną na rynek Mimaki UJF-3042 MkII z tuszami UV LH100, które umożliwiają druk na płaskich powierzchniach oraz płytach akrylowych i zawierających aluminium. Do obejrzenia była również szersza wersja drukarki – Mimaki UJF-6042 MkII. Maszyna ta zapewnia najlepszą w swojej klasie prędkość drukowania, łącząc ją z dobrą przyczepnością tuszu do materiałów akrylowych oraz wielu innych, takich jak szkło, metal i materiały żywiczne. Zostanie ona zasilona atramentami LUS-120 UV-LED, zaprojektowanymi z myślą o dużej trwałości połączonej z doskonałą rozciągliwością i odpornością na zarysowania.

Mimaki UJF-7151 z atramentami UV jest natomiast idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy drukarka ma być przeznaczona do szerokiej gamy zastosowań. Może drukować na różnorodnych rzędach obiektów, takich jak materiały promocyjne, spersonalizowane upominki, małej i średniej wielkości formaty przeznaczone do oznakowania oraz panele sterowania.W hali nr 2 będzie można przyjrzeć się także maszynie Mimaki JFX200-2513 z atrametnami utwardzanymi UV LUS-150 w wariancie CMYK wraz z tuszem białym i przeźroczystym. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak unikalny przeźroczysty tusz firmy Mimaki może uatrakcyjnić końcowy product poprzez dodanie na nim dodatkowej tekstury.

Ponadto, nie zabrakło też najnowszych solwentowych drukarek Mimaki. Ploter drukująco-tnący CJV300-130/160 umożliwia równoczesne drukowanie i cięcie przy prędkości druku do 105,9 m2/godz., a równie funkcjonalny podstawowy modelMimaki CJV150 z szybkością do 56,2 m2/h. Rodzina drukarek atramentowych JV150 and JV300-160, które są dostępne zarówno w wersji solwentowej jak i sublimacyjnej, pokaże jak stworzyć szeroką gamę zastosowań takich jak dekoracje wnętrz, sklepów czy eventów, plakaty czy możliwości oklejania pojazdów.

Do prostego, szybkiego i opłacalnego wykańczania krótkich serii najlepiej sprawdzi się Mimaki CFL-605RT – ploter tnący z płaskim podłożem. Ta zwarta i wielofunkcyjna maszyna, dzięki zastosowaniu różnych funkcji zapewnia cięcie szerokiej gamy nośników o wysokości aż do 10 mm, w tym PET, płyt piankowych lub papieru.

Cyfrowy druk na tekstyliach: Fala przyszłości

W hali nr 4 na stanowisku G10, Mimaki przedstawiło rozwiązania dla przemysłu tekstylnego i odzieżowego w zakresie opłacalnego drukowania krótkich serii lub próbek, za pomocą 1,8-metrowej drukarki Tx300P-1800B oraz Tiger-1800B drukującej bezpośrednio na tkaninie z bardzo dużą szybkością. Unikalna konstrukcja Tx300P-1800B sprawia, że ​​nadaje się ona do drukowania na szerokiej gamie tkanin, w tym na materiałach o nierównej powierzchni, a także cienkich i delikatnych tkaninach oraz rozciągliwych materiałach takich jak dzianiny. Drukowanie za pomocą Mimaki TP400 stosującej tusze z pigmentami tekstylnymi, powoduje wyeliminowanie potrzeby prasowania lub prania, zmniejszając tym samym wymaganą przestrzeń podczas druku na tkaninie “od ręki”.

– Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów końcowych na coraz bardziej indywidualne tkaniny do wystroju domów czy fast fashion – dodaje Horsten. – Aby wspierać ten trend, nasze rozwiązania muszą być w stanie działać z szerszą gamą materiałów i formatów. Nasi klienci chcą być w stanie produkować drukowane cyfrowo tkaniny na miejscu, efektywnie i w bardzo wysokim standardzie. Zarówno elastyczność oferowanych rozwiązań i jakość naszych tuszy odgrywa istotną rolę w zapewnieniu niezmiennej niezawodności wymaganej do spełnienia zapotrzebowania na szybsze wprowadzanie produktów na rynek, nie tracąc jednocześnie na jakości.

www.mimakieurope.com

KL