Poligrafia Nowości IKONOS 2015

Nowości IKONOS 2015

0

Polski producent i dystrybutor rozwija swoją ofertę na europejskich rynkach.

Nowość: papier samoprzylepny Ikonos

Pierwszą nowością jest Profiflex MPT WB 130+ Postart – samoprzylepny, 130-gramowy papier oparty na dobrze znanym i cenionym w Polsce papierze plakatowym Postart Whiteback. Przeznaczony jest do zadruku solwentowego, lateksowego i UV. W najbliższym okresie Ikonos planuje uzupełnić portfolio o samoprzylepne papiery Postart BlueBack i Primeart Whiteback.

Nowość: płyty i usługa bezpłatnego cięcia płyt na formatki

Firma Ikonos uruchomiła usługę bezpłatnego cięcia płyt na formatki realizowaną na najwyższej klasy maszynie tego typu w Polsce. Poprzez platformę on-line klienci otrzymują dostęp do szerokiej oferty płyt PVC, PMMA i kompozytowych, a także mogą optymalnie rozplanować cięcie płyt na formatki. Na stoisku Ikonos można będzie się zapoznać z tą usługą oraz najnowszymi płytami takimi jak PMMA.

Płyty PMMA potocznie nazywaną pleksą. Są to płyty w wersji ekstrudowanej – czyli najpopularniejszej na rynku. Pleksa to bardzo popularny nośnik drukarski, reklamowy, budowlany, dekoratorski i nie tylko. Nośniki te marki Ikonos cechują się 10 letnią gwarancją. Płyty są zabezpieczone folią ochronną i cechują się gładką, idealną powierzchnią. Są nietłukące i niepękające i jednocześnie łatwe w obróbce i termoformowaniu.

Oprócz płyt PMMA w ofercie Ikonos są także standardowe nośniki. Płyty kompozytowe czyli 3 warstwowa kanapka ALU-PE-ALU. Jej zastosowanie już takie standardowe nie jest i można ją zastosować nie tylko w reklamie. Płyty te wykorzystywane są w aranżacjach dekoratorskich czy nawet przy budowie elementów maszyn. Najpopularniejszym jednak nośnikiem jest płyta spieniona. Płyty Ikonos oferowane są w kilku grubościach. Od 2 mm, przez 3, 4, 5 po 10 mm.

Nowość: folia na szybę bez kleju

W ofercie Ikonos pojawiła się bezbarwna folia do druku solwentowego, która do aplikacji na szybie lub pleksie wymaga wyłącznie… wody! Jej atutem jest brak pęcherzyków po aplikacji. Adhezyjna strona nowej folii jest jednocześnie stroną przeznaczoną do zadruku. Daje to możliwość aplikowania folii np. na witrynach sklepowych od strony wnętrza pomieszczenia. Winyl można także aplikować na płytach PMMA, aluminium, płytach kompozytowych. Winyl można zadrukować różnego rodzaju atramentami eko-solwentowymi.

Nowość: folia magnetyczna

Kolejną nowości w ofercie Ikonos jest folia o magnetyczna o białej powierzchni PVC. Można ją zadrukować bezpośrednio atramentami eko-solwentowymi, solwentowymi, lateksowymi i oczywiście UV. Jej przeznaczenie to magnesy na lodówki, magnesy na samochody, taksówki, itd.

Nowość: Folia elektrostatyczna

Folia elektrostatyczna służy do aplikacji na szybach, witrynach, oknach a także na innych płaskich powierzchniach. Rolę „kleju” spełniają ładunki elektryczne przez co folię można łatwo aplikować jak i zdjąć nie pozostawiając śladu.

Nowość: blockouty rożnej grubości

W ostatnim czasie rodzinę naszych blockoutów, dodam cenionych w całej Europie, uzupełniły dwa produkty: dedykowany do rollupów BLM 600 i do zastosowań wystawienniczych BLM 630. Możemy powiedzieć że mamy już kompletną gamę materiałów powlekanych do zastosowań wewnętrznych, których zadaniem jest blokowanie światła. – zachęca do wizyty na stoisku Ikonos, Paweł Stania.

Ikonos Proficoat BLM 600 SM to ekonomiczny wariant blockoutu polipropylenowego. Jego grubość całkowita to 195 mikronów na którą składają się dwie, 80-mikronowe warstwy PP rozdzielone czarnym klejem mającym za zadanie blokowania światła padającego z obu stron. Przeznaczony do roll-up’ów BLM 600 SM to materiał o powłoce półmatowej nadającej się do jednostronnego zadruku eko, mild i twardo-solwentowego. Z kolei Ikonos Proficoat BLM 630 SM to bardzo gruby wariant klasycznego blockoutu 3- warstwowego (PP-PET-PP). Jest to niezwykle sztywna i stabilna wymiarowo materiał, przeznaczony pop-upów, standów, systemów wystawienniczych, grafiki POS, ścianek. Posiada znakomite właściwości blokowania światła, wysoką zdolność wchłaniania atramentu, szeroki gamut kolorystyczny oraz posiada bardzo dobrą odporność mechaniczną. Jego grubość wynosi 435 mikronów, gdzie sama wewnętrzna warstwa ma aż 250 mikronów.

Nowość: łatwa aplikacja bez bąbelków

Fast&Easy to najnowsza gama produktów opracowanych i produkowanych na naszej linii produkcyjnej. – Ideą przyświecającą powstanie tych produktów była łatwa aplikacja bez pęcherzyków powietrza. Udało się to osiągnąć dzięki niepełnej strukturze kleju, która umożliwia wyprowadzenie powietrza i wody. Portfolio tych materiałów obejmuje zarówno folie dekoracyjne jak folię z efektem szkła mrożonego jaki i folie białe do zadruku wielkoformatowego – wylicza Paweł Stania.

Ikonos Profiflex Pro AIR+ Fasy&Easy to nowa rodzina folii samoprzylepnych z klejem o specjalnej (tzw. kanalikowym) strukturze ułatwiającej wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE). Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i matowe, folie polimerowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło.

www.ikonos.pl